A Hoverla búcsúzott a kupától

Már az első körben véget ért az Ukrán Kupa a Hoverla számára. Az ungvári klub 1–0-ás vereséget szenvedett a másodosztályú Heliosz Harkov otthonában a legjobb 16 közé jutásért zajló párharc szombati mérkőzésén.
A találkozó kiegyenlített játékot hozott, kiemelkedő egyéni teljesítmények nélkül. Az első játékrészben mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek, de a kapusok hibátlanul teljesítettek, a félidőben 0–0 volt az eredményjelzőn. A fordulás után is hasonló volt a játék képe. Az Ung-partiak főként pontrúgásokból, míg a házigazdák távoli lövésekből próbáltak meg veszélyt teremteni. És amikor már úgy tűnt, tizenegyespárbaj dönt a továbbjutás sorsáról, a Heliosz a 94. percben megszerezte a továbbjutást érő gólt, ezzel kiejtve a Hoverlát a kupából. Ugyanis a továbbjutás sorsáról egyetlen párharc döntött.