Kikapott a fővárosban a Hoverla

Az Ungvári Hoverla 2–0-ás vérséget szenvedett a Dinamo Kijev vendégeként az ukrán Premier Liga 9. fordulójának szombati játéknapján.

Sokáig kérdéses volt, hogy a listavezető és Bajnokok Ligája-szereplő Dinamo Kijev kölcsönjátékosai pályára léphetnek-e anyaegyesületük ellen. A fővárosiak végül engedélyezték „ifjoncaik” szereplését. Így az utolsó percekre csereként beálló Rjaskot leszámítva más kárpátaljai fiatal tehetség most sem rúghatott labdába.

Ami a találkozót illeti, ahogy az várható volt a hazaiak gyakorlatilag az első perctől hatalmas fölényben játszottak, de csak a 33. percben sikerült igyekezetüket először gólra váltaniuk, Kravec volt eredményes. A második félidőben tovább fokozták a nyomást a vendéglátó, a 60. percben Guszev kihasználta az újabb lehetőséget, ezzel beállítva a 2–0-ás végeredményt. Idénybeli második vereségét szenvedte el a Hoverla.

Az ungváriak együttese a következő játéknapon október 3-án szombaton 13 órás kezdettel (közép európai idő) a Kárpátit fogadják hazai pályán.
A 9. forduló eredményei: Olimpik Doneck–Sahtar 2–3, Dinamo Kijev–Hoverla 2–0, Sztal Dnyeprodzerzsinszk–Zaporizzsja 3–0, Csornomorec–Poltava 0–0, Zorja Luhanszk–Olekszandrija 1–1, Metaliszt–Dnyipro 1–2, Kárpáti–Voliny Luck.