Női kézi Eb-selejtező: egy félidő remek kézilabda kevés volt

Az ukrán válogatott vasárnap Ungváron három nappal a szerbek ellen elszenvedett vereség után 24–20-ra kikapott Csehországtól az Európa-bajnoki selejtezők 2. csoportjában.

A csoport leggyengébb tagjának számító ukrán válogatott az első mérkőzésén 34–25-ös vereséget szenvedett Szerbiában. A Borisz Petrovszkij szövetségi kapitány vezette együttes vasárnap a teljesen megtelt Junyiszty Sportcsarnokban a Cseheket fogadta. A hazai együttes jól kezdte a mérkőzést, 12–8-as ukrán vezetéssel fordultak a csapatok. Sajnálatos módon a második félidőben elfáradtak az ukránok, rengeteg hibával játszottak, amit könyörtelenül kihasználtak a csehek és végül néggyel 24–20-ra győztek a vendégek. Így két vereséggel kezdte az Eb-selejtezősorozatot az ukrán válogatott.
A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt a 2016. december 4-18. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon.