Választás 2015: a legtöbb polgármester neve már ismert



Miután azt már tudjuk, mely pártok teljesítették a bejutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt a különböző járási és városi önkormányzati testületekben, elkezdtek érkezni a végleges információk a polgármesterek személyéről is.

valasztas

A Központi Választási Bizottság (CVK) oldalán hétfő reggeli állapotok szerint 241 kárpátaljai település vezetőjének a nevét tették közzé, akiket október 25-én választottak meg. Kikerestük a magyarok által lakott településeket a listából.

Ungvári járás:
Ungbaranya: Maruszják Jurij
Kincseshomok: Vacsilja Tetyana
Kereknye: Badida Igor
Rát: Andrusz Tetyana
Szürte: Puskár Árpád
Téglás: Szika György
Palágykomoróc, Kisszelmenc: Illár József
Gálocs: Molnár Sándor
Ungtarnóc: Solja Vagyim
Szalóka: Bíró Sándor
Eszeny: Kovács Ferenc
Tiszasalamon: Malinics Halina
Kisdobrony: Ember Balázs
Nagydobrony: Popka János
Tiszaágtelek: Torma László
Tiszaásvány: Ferkó Csaba
Császlóc: Roják Mária
Kis- és Nagygejőc: Szűcs Pálma
Korláthelmec: Tóth Éva
Munkácsi járás:
Csongor: Baksa Tibor
Szernye, Barkaszó: Zsidik Sándor
Beregrákos: Kostura Vaszil
Dercen: Máté Gyula
Fornos: Himinec György
Alsókerepec: Molnár Magdolna
Felsőkerepec: Himics Volodimir
Izsnyéte: Orosz János
Beregszászi járás:
Beregsom: Hegedűs Attila
Kis- és Nagybégány: Hánka Dezső
Makkosjánosi: Barta István
Mezőgecse: Mester András
Mezővári: Salamon Elemér
Gát: Lokita István
Bene: Vince István
Nagybereg: Csok Márta
Gut: Kopasz Gusztáv
Halábor: Kocsis Barnabás
Mezőkaszony: Tóth Sándor
Sárosoroszi: Gyurkó Miklós
Nagybakta: Kalinics Viktor
Beregdéda, Homok: Egresi István
Csonkapapi: Kis Pál
Tiszacsoma: Kovács Szvitlana
Beregújfalu: Sütő Lajos
Kígyós: Nagy Attila
Asztély: Nagy Anna
Macsola: Sebestyén Róbert
Bótrágy: Markó Ján
Zápszony: Bocskai László
Csetfalva: Papp József
Alsóremete: Podmjatnyikov Olekszandr
Nagybakos: Ruscsák Vaszil
Badaló: Szalai Imre
Nagymuzsaly: Ficaj László
Nagyborzsova: Ferenci József
Nagyszőlősi járás:
Salánk: Aljohin Viktor
Tiszakeresztúr: Dobsa István
Nagypalád és Fertősalmás: Bíró Vencel
Tiszapéterfalva, Tiszabökény, Forgolány, Tivadarfalva, Farkasfalva: Tóth Bálint
Csepe: Tóth Miklós
Verbőc: Zelik János
Szőlősgyula: Sápi Sándor
Nevetlenfalu, Batár, Aklihegy, Öregakli, Újakli: Oroszi József
Szőlősvégardó: Zihor György
Fancsika: Marjan Jurij
Tekeháza: Penckófer Mikola
Tiszaújhely: Pinte László