Az év legrangosabb sporteseményei



Kétségkívül az idei év első felének a legnagyobb szenzációja magyar szemszögből nézve az lesz, hogy 44 év után újra labdarúgó Európa-bajnokságon láthatjuk a magyar válogatottat.

A futball világában azonban már az év első hónapjaiban is történnek fontos események, februárban például kiderül, hogy ki lesz a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új elnöke. Ugyan a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság kieséses szakaszának legizgalmasabb része is az idei év második felében lesz, mégis akad nála fontosabb sportesemény ebben az időszakban. Augusztus 5-én ugyanis megnyitják a XXXI. nyári olimpiai játékokat, melynek Rio de Janeiro lesz a házigazdája. Ősszel azonban ismét a férfi futball-válogatottunkra lesz érdemes figyelni, mivel megkezdődnek a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtezős küzdelmei.

Január
1-6. Síugró Négysáncverseny, 2., 3. és 4. forduló, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen
3-5. Volvo-kupa férfi vízilabdatorna, Győr
3-16. Dakar-rali, Argentína
9-10. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Minszk
11. FIFA-gála, Zürich
10-23. Vízilabda Európa-bajnokság, Belgrád
15-31. Férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Lengyelország
18-31. Tenisz Australian Open, Melbourne
20-24. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest
22-24. Monte-Carlo-rali, Monaco
25-30. Műkorcsolya és jégtánc Eb, Pozsony
31. A FINA díjátadó gálája, Budapest, Vigadó


Február
2-13. Futsal Európa-bajnokság, Belgrád
3-6. Bocskai István nemzetközi ökölvívó-emlékverseny, Debrecen
5-7. Rövid pályás gyorskorcsolya-világkupa, Drezda
7. Super Bowl, Santa Clara
11-14. Jégkorong olimpiai selejtezőtorna, Papp László Budapest Sportaréna
11-14. Gyorskorcsolya-világbajnokság, Kolomna
13. Labdarúgó NB I. rajtja
16. Férfi vízilabda-világliga, A csoport, 4. forduló, Grúzia-Magyarország
16-17. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
18. Labdarúgás, Európa-liga, a legjobb 16 közé jutásért, első mérkőzések
20. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Szlovákia
23. Női vízilabda-világliga, A csoport, 4. forduló, Olaszország-Magyarország
23-24. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
24. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Izland-Magyarország
25. Labdarúgó Európa-liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók
26. FIFA-kongresszus, Zürich
26.-III. 6. Ifjúsági téli olimpia, Lillehammer
28.-III. 6. Asztalitenisz-csapat-vb, Kuala Lumpur


Március
2-6. Pályakerékpáros-vb, London
5-7. Gyorskorcsolya összetett világbajnokság, Berlin
8-9. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
8-13. Birkózó Európa-bajnokság, Riga
10. Labdarúgó Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések
11-13. Rövid pályás gyorskorcsolya-vb, Szöul
15-16. Labdarúgás, BL, nyolcaddöntő, visszavágók
17. Labdarúgó EL, nyolcaddöntő, visszavágók
17-20. Kézilabda, női olimpiai kvalifikációs torna
17-20. Fedett pályás atlétikai világbajnokság, Portland
18-20. Forma–1 idénynyitó, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
20. Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj
21-28. Olimpiai pótselejtezős női vízilabdatorna, Gouda
28.-IV. 2. Műkorcsoly-a és jégtánc-világbajnokság, Boston


Április
1-3. Forma–1, Bahreini Nagydíj, Szahír
3-10. Férfi vízilabda olimpiai kvalifikációs torna, Trieszt
4-10. Jégkorong női divízió I/B-s vb, Asiago
5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
7. Labdarúgó Európa-liga, negyeddöntő, első mérkőzések
7-10. Kézilabda férfi olimpiai kvalifikációs torna
10-16. Súlyemelő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Forde
12. Női vízilabda-világliga, A csoport, 5. forduló, Hollandia-Magyarország
12-13. Labdarúgó BL, negyeddöntő, visszavágók
14. Labdarúgó EL, negyeddöntő, visszavágók
15-17. Birkózó európai olimpiai kvalifikációs verseny, Zrenjanin
15-17. Forma–1, Kínai Nagydíj, Sanghaj
16-17. Duatlon Európa-bajnokság, Kalkar
20.-V. 1. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívóverseny, Isztambul
21-24. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság, Kazany
22-24. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Ulánbátor
25-27. Férfi kard és női tőr csapat-világbajnokság, Rio de Janeiro
26. Férfi vízilabda-világliga, A csoport, 5. forduló, Románia-Magyarország
26-27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések
28. Labdarúgó Európa-liga, elődöntő, első mérkőzések
29.-V. 1. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi


Május
3. UEFA-kongresszus, Budapest
3. Női vízilabda-világliga, A csoport, 6. forduló, Magyarország-Franciaország
3-4. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
5. Labdarúgó Európa-liga, elődöntő, visszavágók
6. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha
6-8. Öttusavilágkupa-döntő, Sarasota
6-8. Evezős Európa-bajnokság, Brandenburg
6-22. Jégkorong-vb, Moszkva, Szentpétervár
6-29. Kerékpár, Giro d’Italia
6-8. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Isztambul
7-8. Kézilabda női Bajnokok Ligája Final Four, Papp László Budapest Sportaréna
9-22. Úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokság, London
10. Férfi vízilabda-világliga, A csoport, 6. forduló, Magyarország-Görögország
11-13. Kajak-kenu olimpiai válogató, Szeged
11-24. Sakk Európa-bajnokság, Gjakovo
12-15. Kajak-kenu szlalom Európa-bajnokság, Liptószentmiklós (Szlovákia)
13-15. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona
13-22. Az APB és WSB félprofi ökölvívó-sorozatok olimpiai kvalifikációs versenye, Szófia
14. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő
14. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc
14. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
16. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtezők
18. Labdarúgó Európa-liga, döntő, Bázel
18-19. Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs verseny, Duisburg
19-27. Olimpiai kvalifikációs női ökölvívó-világbajnokság, Asztana
20-28. Repülőhollandi-világbajnokság, Steinhude
20-22. Kajak-kenu világkupaverseny, Duisburg
20-22. Kajak-kenu maratoni ob, Győr
21. Triatlon klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
21-22. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtezők
22-25. Evezős végső olimpiai kvalifikációs regatta, Luzern
22-29. Öttusa-világbajnokság, Moszkva
23-29. Olimpiai kvalifikációs íjász Európa-bajnokság, Nottingham
23.-VI. 6. Tenisz Roland Garros, Párizs
25-29. Torna Európa-bajnokság, férfiak, Bern
26-29. Triatlon Európa-bajnokság, Lisszabon
26-29. Forma–1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo
26.-VI.8. Női sakk Európa-bajnokság, Mamaia
27-28. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtezők
27-29. Golf nyílt magyar match play-bajnokság, Tata
27-29. Kajak-kenu világkupaverseny, Racice
28. Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Milánó, San Siro Stadion
28. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Eugene
28-29. Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája Final Four, Köln
28-29. Evezős-világkupaverseny, Luzern
29. Szabadfogású és női országos bajnokság, Budapest
29. Transat New York-Vendée


Június
1-5. Torna Európa-bajnokság, nők, Bern
2. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Róma
2-4. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája Final Six, Budapest
3-5. Kajak-kenu világkupaverseny, Monte­mor-o-Velho
3-26. Labdarúgó Copa America, Egyesült Államok
4-5. Duatlon-világbajnokság, Aviles
5. Középtávú triatlon ob, Keszthely
5. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Birmingham
7-12. Női vízilabda világliga-szuperdöntő, Sanghaj
7-19. Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Baku
9. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Oslo
10-12. Kajak-kenu olimpiai és Eb-válogató, Szeged
10-12. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal
10.-VII. 10. Labdarúgó Európa-bajnokság, Franciaország
11-12. Olimpiai kvalifikációs nyíltvízi úszóverseny, Setubal
12. Triatlon vegyes váltó országos bajnokság, Fonyód
16. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm
16-19. Országos öttusabajnokság
16-25. Bridzs csapat Európa-bajnokság (nyílt, női, szenior), Budapest
17-19. Forma-1, Európa Nagydíj, Baku
18. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, New York
18. Nyíltvízi úszóvilágkupa, 10 km, Balatonfüred
18-19. Evezős-világkupaverseny, Poznan
20-25. Vívó Európa-bajnokság, Torun (Lengyelország)
21-26. Férfi vízilabda-világliga, szuperdöntő
24-26. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Moszkva
25-26. Cselgáncs Budapest Grand Prix
27.-VII. 10. Wimbledoni teniszbajnokság, London


Július
1-3. Kajak-kenu maratoni Eb, Ponteverda
1-3. Forma-1, Osztrák Nagydíj, Spielberg
2-24. Kerékpár, Tour de France
4-7. Öttusa Európa-bajnokság, Szófia
4-14. Koronglövő Európa-bajnokság, Lonato
6-10. Atlétikai Európa-bajnokság, Amszterdam
8-10. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone
9. Rövid távú triatlon ob, Szombathely
9-10. Triatlon-világkupa, Tiszaújváros
10-14. Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság, Hoorn
14-16. Kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok
14-17. Kékszalag Balaton-kerülő vitorlásverseny, Balatonfüred
15. Aquatlon országos bajnokság, Balassagyarmat
15. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Monaco
16-17. Red Bull Air Race, Budapest
16-17. Triatlon vegyes váltó világbajnokság, Hamburg
17. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Német Nagydíj, Sachsenring
18. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
21-24. Evezős országos bajnokság, Szeged
22-23. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, London
22-24. Forma-1, Magyar Nagydíj, Hungaroring, Mogyoród
22-24. Golf magyar amatő bajnokság, Kisoroszi
23-24. Koronglövő országos bajnokság, skeet
24. Hosszú távú triatlon Európa-bajnokság, Poznan
28. Nyíltvízi úszóvilágkupa, 10 km, Lac Saint-Jean
29-31. Atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár
29-31. Forma-1, Német Nagydíj, Hockenheim
30. Hosszú távú triatlon ob, Nagyatád
30. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Lac Saint-Jean


Augusztus
5-21. XXXI. nyári olimpiai játékok, Rio de Janeiro
12-14. Golf magyar amatőr nyílt bajnokság, Balatonudvari
13. Tereptriatlon ob, Felsőtárkány
13. Nyíltvízi úszóvilágkupa, 10 km, Lac-Mégantic
20. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Ohridi-tó
20.-IX. 11. Kerékpáros Vuelta a Espana
21-28. Evezős-világbajnokság, Rotterdam
25. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Lausanne
25. Labdarúgó Bajnokok Ligája, a csoportkör sorsolása
26. Labdarúgó Európa-liga, a csoportkör sorsolása
26-28. Forma–1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
27. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Párizs
28-IX. 9. Tenisz US Open, New York
31.-IX. 4. Négyesfogathajtó-világbajnokság, Breda
31.-IX. 17. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezők


Szeptember
1. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Zürich
1-4. Jégkorong olimpiai selejtezőtorna
2-4. Sportlövő országos bajnokság, kisöbű puska 50 m
2-4. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza
3-4. Terepduatlon ob, Kamaraerdő
3-4. Atlétikai Magyar Szuperliga-döntő, Budapest
4. Hosszútávú duatlon-világbajnokság, Zofingen
4. Középtávú triatlon Európa-bajnokság, Walchsee
4. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 36 km, Capri
6. Labdarúgó vb-selejtező, Feröer-szigetek–Magyarország, Torshavn
7-18. Paralimpiai játékok, Rio de Janeiro
9. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Brüsszel
10-11. Atlétikai csapatbajnokság, döntő, Székesfehérvár
10-11. Golf magyar klubcsapatbajnokság, Balatonudvari
10.-X. 1. Futsal-világbajnokság, Kolumbia
11-18. Aquatlon-világbajnokság és a triatlon világbajnoki sorozat döntője, Cozumel
16-18. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Brandenburg
16-18. Forma-1, Szingapúri Nagydíj
16-19. Sportlövő országos bajnokság, sportpisztoly 25 m, Budapest
17-30. 42. sakkolimpia, Baku
17.-X. 1. Jégkorong, világkupa, Toronto
24-25. Hosszú távú triatlon-világbajnokság, Oklahoma
30.-X. 2. Forma-1, Malajziai Nagydíj, Sepang


Október
7. Labdarúgó vb-selejtező, Magyarország-Svájc
7-9. Forma–1, Japán Nagydíj, Szuzuka
9. Spar Budapest Maraton
9. Nyíltvízi úszóvilágkupa, 10 km, Hangcsou
9-16. Kerékpár országúti világbajnokság, Katar, Doha
10. Labdarúgó vb-selejtező, Lettország-Magyarország, Riga
15. Nyíltvízi úszóvilágkupa, 10 km, Hongkong
18-23. Asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Budapest
21-23. Forma–1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
24-30. Tenisz WTA-világbajnokság, Szingapúr
28-30. Forma–1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros


November
6. Vendée Globe-rajt, Les Sables d’Olonne
11-13. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo
13. Labdarúgó vb-selejtező, Magyarország-Andorra
13. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Valen­ciai Nagydíj, Valencia
13-14. Tenisz Fed-kupa-döntő
14-20. Tenisz ATP-világbajnokság, London
19. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Portugália
23. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Szlovákia-Magyarország
25-27. Tenisz Davis-kupa-döntő
25-27. Forma–1, Abu-Dzabi Nagydíj


December
4-18. Kézilabda női Európa-bajnokság, Svédország
6-11. Rövid pályás úszó-világbajnokság, Windsor
7-10. Férfi ökölvívó országos bajnokság
11. Mezeifutó Európa-bajnokság, Chia

mti nyomán