Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Visszaállítják a régi időmérőt a Forma-1-ben

Két futamon keresztül alkalmazták a Forma-1-ben az új időmérő rendszert. A csapatok csütörtökön levelet írtak a sportág vezetőinek, hogy sem az új, sem más rendszerből nem kérnek, csak a régi időmérőt hajlandóak elfogadni. Bernie Ecclestone engedett a nyomásnak, a Kínai Nagydíjon visszatér a jól megszokott menetrend.

Visszatér a Forma-1 a 2015-ös időmérős rendszerhez, miután a csapatfőnökök és a pilóták kikényszerítették ezt a sportág vezetőitől. Az első két futamon alkalmazott kieséses rendszert a rossz vélemények miatt a következő futamon már nem fogják használni.

Jean Todt, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnöke, és a kereskedelmi jogokat birtokló Bernie Ecclestone is elfogadta a csapatok kérését, állításuk szerint ezt a bajnokság érdekében tették.

A döntést ugyan még jóvá kell hagyja a F1 szabályalkotó bizottsága, és az FIA tanácsa is, de most mindenki optimista a jövővel kapcsolatban, így a Kínai Nagydíjon már a régi rendszer szerint döntik el a pilóták a vasárnapi rajtsorrendet.

Korábban a két vezető nem szerette volna visszaállítani a régi rendszert, mert mindképp változtatni akartak a kevésbé nézett időmérőn. Az első két futamon tisztán látszott, hogy az új lebonyolítás könnyen unalmas lesz, több pilóta is inkább gumikat spórolt, és beletörődött az aktuális helyezésébe.

Emiatt Todt és Ecclestone más alternatív javaslatokat is kidolgozott. Elsőként az merült fel, hogy csak az időmérő harmadik szakaszában törlik el az újítást, de ezt a csapatok leszavazták. Később egy olyan ötlettel álltak elő, hogy ne egy kör döntsön a helyezésekről, hanem a pilóták két legjobb körét adták volna össze.

Egyik változtatás sem tetszett a csapatoknak, akik egyhangúan kiálltak a tavalyi rendszer visszaállítása mellett, és levelet írtak a sportág vezetőinek. Levelelükben azt írták, hogy kizárólag a tavalyi rendszerhez hajlandóak visszatérni.

Ez azt jelenti, hogy Kínában az első két szakaszban hat-hat autó fog kiesni, így az utolsó szakaszban a legjobb tíz versenyző között dől el az első rajthely sorsa.

A levélben annyi engedményt tettek a csapatok, hogyha az év végén már eldőlt a bajnoki cím sorsa, akkor az utolsó futamokon élesben tesztelhetnek más lebonyolítási rendszereket is.

mti

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com