Órákon keresztül elérhetetlen volt a Yahoo, a Twitter, a Spotify, az eBay vagy a PayPal, továbbá nem lehetett olvasni a CNN, a The New York Times és a The Financial Times oldalait sem. Zavar volt egyes fizetős televíziós és filmes szolgáltatók – például a Netflix vagy az HBO – elérésében is, és megszakadt az elérhetősége a Dyn doménnév-szolgáltatónak, amely ötszáz alkalmazottjával a világ egyik legnagyobb forgalmú internetes oldala.
A hekkertámadás az Egyesült Királyságból indult, majd kifejezetten az amerikai szájtok ellen irányult. A támadásnak két nagy hulláma volt, az első az USA keleti partvidékét és a Texast érte, a második pedig már inkább a nyugati parton bénított meg weboldalakat.
A belbiztonsági minisztérium szerint megindították a vizsgálatot, s minden lehetséges okot kivizsgálnak. Egyelőre nem közölték, hogy kit vagy kiket gyanúsítanak. A felhőszolgáltatások biztonságával foglalkozó Akamai cég szerint a tavalyihoz képest idén 129 százalékkal emelkedett a hekkertámadások száma. Ezzel egyidejűleg feltűnően intenzívebbek is lettek, a számítógépes bűnözők új eszközöket és módszereket használnak – írta az MTI.
- A korábbi ukrán külügyminiszter szerint nem számíthatunk békére 2025-ben
- Japán ígéretet tett az Oroszországgal 80 éve fennálló területi vita rendezésére
- Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
- Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!
- Kit lehet mozgósítani az elítéltek közül?
- ISW: Előrenyomultak az ukrán csapatok a kurszki régióban
- Zelenszkij személyesen próbál intézkedni az amerikai béketerv kapcsán – Sok minden forog kockán
- A Cseh Köztársaság meghosszabbította az ukránok ideiglenes védelmét, de pontosítással
- Jermak telefonon egyeztetett Trump ukrajnai különmegbízottjával
- Orosz légitámadás ölt meg három embert Ukrajnában
- További háborús hírek