Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Elfogadták a plakáttörvényt

Végül csak megtalálta a módját a Fidesz, hogy sima feles törvénnyel is befogja az ellenzék száját.

Az MSZP józan ésszel alig követhető tojástáncának záróakkordjaként nem szavazta meg saját – vélhetően korábban a Fidesszel is leegyeztetett – javaslatát, így a politikai plakátok kampányidőszakon kívüli betiltása végül nem kapta meg a szükséges kétharmados többséget, és így nem is lesz belőle jogszabály.

A Fidesz azonban tegnap már kitalálta, hogyan hallgattathatná el a Jobbikot. Az ezt célzó törvényhez csak feles többség kellett, így ezt simán meg is szavazta a kormánytöbbség.

A szavazást megelőző vitában a bizottság részéről Répássy Róbert, Áder János köztársasági elnökre hivatkozva elmondta, az államfő egyértelműen fogalmazott, amikor visszaküldte a törvényt: azt szerinte teljes egészében újra kell tárgyalni, és a bizottság ezt is tette.

Mint elmondta: ügyrendi vita alakult ki arról, hogy érvényes-e az MSZP módosító javaslata, megfelel-e a házszabálynak? A javaslatot végül érvényesnek tekintette a bizottság és a korménypárti többség el is fogadta azt.

Répássy szerint nem az a kérdés, ki nyújtotta be a javaslatot, ha nem az, hogy átment a bizottságon, és hogy ennél nagyobb átláthatóság még nem volt a reklámpiiacon, mint amit ez a szabályozás hozhat.

A Jobbik részéről Staudt Gábor ismertette a bizottság kisebbségi véleményét. Szerinte a rendkívüli ülés ténye bizonyítja, hogy csak akkor fontos valami a Fidesz számára, ha az a Fidesz érdekét szolgálja, ha nemvzeti ügyről van szó, akkor nem ez a helyzet.

„Ez nem más, mint a Fidesz félelme attól, hogy elveszti a választásokat” – fogalmazott.

Az ellenzéki honatya szerint a közjogilag és házszabály szempontjából is érvénytelenül fogadta el a módosító javaslatot a bizottság, amit majd az Alkotménybíróság meg is fog állapítani.

Kósa Lajos a Fidesz részéről azzal vádolt a Jobbikot, hogy eladta magát Simicska Lajosnak. A Fidesz célja szerinte, hogy: „a magyar parlamentalizmus ne arról szóljon, hogy jönnek a milliárdosok, és felvásárolják a pártokat”.

Tóth Bertalan, az MSZP részéről hangsúlyozta, hogy az ő frakciójuk nem nyújtott be módosító javaslatot.

Az LMP részéről Hadházy Ákos szólalt föl, szerinte háború van, melyben a Fidesz ki akarja rekeszteni az ellenzéket a nyilvánosságból.

Az MSZP-s Bárándy Gergely szerint 27 éve nem volt példa arra, hogy egy bizottság ilyen módon fogadjon el bármit is. Szeitne ezzel a kormánypárt meghamisított az MSZP aláírását.

A jobbikos Volner János szerint Kósa Lajos megcáfolta Répássyt, amikor kijelentette, hogy pártfinanszírozási kérdésről van szó, amit viszont csak kétharmados törvényben szabályozhatna az Országgyűlés.

Répássy újabb felszólalásában álságosnak nevezte a vitát, ami szerinte csak arról szól, hogy az MSZP-nek ne kelljen álllást foglalnia saját javaslatával kapcsoaltban.

Az új szabályozás szerinte tisztítani fogja a közéletet, és majd a nyilvánosság eldönti, kienk volt igaza.

A Jobbik részéről Szávay István kifogásolta, hogy a szabályozás révén a Fidesz újabb százmilliárdokkal tömheti majd az álcivil szervezeteket, hogy le tudják járatni a legesélyesebb ellenzéki kihívójukat.

Szerinte a Fidesz fél a nyilvánosságtól, és folyamtosan titkolózik arról, mennyi közpénzt juttatnak CÖF-nek.

Gulyás Gergely sajnálta, hogy az MSZP a saját hétfői javaslatával pénteken már nem értett egyet. Ettől függetlenül szerinte nem kell csodálkozni, mert ha valaki módosító javalslatot küld a bizottsági elnöknek az MSZP-frakció nevében, hivatalos csatornákon, akkor azt a bizottság elfogadhatja.

Szerinte megkérdezték az MSZP-t, hogy vissza kívánják-e vonni a javaslatukat, ők nem akarták, így azt jogszerűen tárgyalta a bizottság, és ez így, jogi értelemben a bizottság javaslatának tekinthető.

Gulyás egyébként azzal takarózott, hogy a szabályozás módosítására a kmaupártok pártfinanszírozási visszaélései miatt van szükség, ezzel ő is elismerte, hogy pártfinanszírozási kérdésről van szó.

A jobbikos Szilágyi György szerint utoljára a kommunizmusban volt olyan, hogy a médiatartalmak csak kormányzati jóváhagyással jelenhettek meg, most megint itt tart a magyar közélet.

Szerinte az egész procedúrára csak azért volt szükség, mert Orbán Viktor fél Vona Gábortól és a Jobbiktól.

 

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com