Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng

Kirill pátriárka: Kijev és a felkelők megállapodtak a fogolycsere feltételeiben🇷🇺🇺🇦

Kijev és a Donyec-medencei felkelő vezetők megállapodtak a délkelet-ukrajnai konfliktus során foglyul ejtett személyek kicserélésének feltételeiről – jelentette ki Kirill orosz pátriárka hétfőn Moszkvában.

A pátriárka a két egyoldalúan kikiáltott „népköztársaság” vezetőjével, Olekszandr Zaharcsenkóval és Leonyid Paszicsnikkal folytatott békéltető tárgyalás után beszélt erről újságíróknak. Zaharacsenko kijelentette, hogy a fogolycserét szerdán fogják lebonyolítani, Kijev 306, a felkelő oldal pedig 74 foglyot bocsát majd szabadon.

„Ma a (moszkvai) Szent Dániel kolostorban befejeződött a Donyecki Népköztársaság és a Luhanszki Népköztársaság, illetve az Ukrajna közötti fogolycserére vonatkozó összes részlet egyeztetése” – közölte a pátriárka.
Kirill elmondta, hogy a fogolycsere nem mindenkire terjed ki, és kifejezte reményét, hogy a párbeszéd az „első szakaszt” követően folytatódni fog az összes fogva tartott személy szabadon bocsátása érdekében. Hangsúlyozta, hogy a konfliktust békés eszközökkel kell rendezni. A pátriárka méltatta Onufrij metropolitának, a moszkvai patriarkátus fensőbbségét elismerő ukrán ortodox egyház vezetőjének szerepét a konszenzus elérésében.
A TASZSZ orosz hírügynökség emlékeztetett arra, hogy a „mindenkit mindenkire” elv alapján megvalósítandó fogolycsere a 2015. február 12-én aláírt minszki megállapodások egyik kulcseleme. Az elfogott személyek kicserélése ugyanakkor 14 hónapja elakadt.

A fogolycsere felújítása téma volt Szergej Lavrov orosz és Pavlo Klimkin ukrán külügyminiszternek a Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) tanácskozásának alkalmából megtartott december 8-i megbeszélésén. A két külügyminiszter 2014, vagyis a Krím Moszkva általi annektálása és a délkelet-ukrajnai orosz beavatkozás kezdete óta először tartott kétoldalú tárgyalást egymással.

Vlagyimir Putyin orosz elnök november 16-án először beszélt telefonon a felkelők vezetőivel, az eszmecsere témája az a fogolycsere-javaslat volt, amelyet Viktor Medvedcsuk humanitárius kérdésekért felelős ukrán különmegbízott terjesztett elő.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com