Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng

Babják Zoltán nyílt levelet írt Zelenszkijnek

Beregszász első embere, a Kárpátalján kialakítandó járások miatt fordult nyílt levélben az ukrán elnökhöz.

A levelet változtatás nélkül közöljük:

Nyílt levél Ukrajna államfőjének

Tisztelt Volodimir Olekszandrovics!

Beregszász polgárait aggasztják az úgynevezett „kárpátaljai magyar járással” kapcsolatos spekulatív publikációk, amelyek rendszeresen megjelennek a sajtóban.

Mi is Ukrajna állampolgárai vagyunk! Az ország többi megyéjében élőkhöz hasonlóan nekünk is jogunk van az önkormányzatiságra.

Beregszászban békében élnek egymás mellett az ukránok, magyarok és még 17 különböző nemzetiség képviselői. Mi együtt ünnepeljük a nemzeti és vallási ünnepeket. Nálunk kétszer van húsvét és karácsony, színes az interetnikus kultúránk! Ez a tény erősíti Ukrajnát, nem pedig fordítva.

Azok a tömegtájékoztatási eszközök, amelyek „magyarnak” titulálják a járást, akadályokat görgetnek az elé, hogy a Legfelsőbb Tanács elfogadja a vonatkozó határozatot.

Meddig lehet még Ukrajna másodrendű polgárainak tekinteni bennünket, a nemzetiségre célozgatva?!

Amennyiben felszámolnák a Beregszászi járást, és a települései Beregszász városával együtt a szomszédos Munkácsi járáshoz tartoznának (ahogy előzetesen tervezték), akkor minden csendben zajlana le a munkácsi vezetők részéről!

Beregszász nem akarja, hogy Munkácshoz csatolják!

A Legfelsőbb Tanács közel 20 éve megyei jogú városi rangot adott Beregszásznak, ami, véleményünk szerint, feljogosítja arra, hogy járási székhely legyen.

Nem fog sikerülni „gyarmatosítani” Beregszászt, mint megyei jogú várost!

Elnök Úr!

Újévi köszöntőjében, amelyben megemlítette városunkat is, Ön több nyelven beszélt, aláhúzva Ukrajna minden polgárának egyediségét. Pontosan ez a sokszínűség tükrözi a mi reális mindennapjainkat. Békében! Interetnikus harmóniában! Vendégszeretően!

Ezért arra kérem Önt, avatkozzon közbe annak érdekében, hogy megszűnjön az adminisztratív reform kapcsán a Beregszászi járás körüli, mesterséges szeparatizmussal színezett spekuláció.

Elnök úr, engedje meg, hogy meghívjam Önt, hogy a közeljövőben látogasson el városunkat, hogy személyesen ismerkedjen meg vívmányainkkal és problémás kérdéseinkkel.

Engedje meg, hogy meghívjam Önt személyesen, mint barátot a 957 éves Beregszászban lévő otthonomba, hogy megízlelje a saját készítésű magyar bográcsgulyást ukrán szalonnával és bánossal.

Tisztelettel,

Babják Zoltán,

Beregszász polgármestere


A külügyminiszter cáfolja, hogy magyar járást hoznának létre Kárpátalján

Nincs szó semmilyen magyar járás létrehozásáról Kárpátalján, sem pedig Magyarországgal szembeni kötelezettségvállalásról magyar nemzetiségű járás kialakításáról a közelmúltban tartott ukrán–magyar budapesti külügyminisztériumi találkozón – közölte szerdán Dmitro Kuleba külügyminiszter szerdán Facebook-oldalán az ukrán médiában megjelent állításokra reagálva, amelyek szerint Ukrajna nagy határ menti járást hoz létre Magyarország befolyásának engedve

– olvashatjuk a karpat.in.ua oldalán.

Az ukrán diplomácia vezetője álhírnek nevezte, miszerint Ukrajna Magyarország kedvében akar járni a Beregszászi járás kialakításával. A valóság az, írta, hogy a Beregszászi járás régóta és boldogan létezik, és joga van arra, hogy tovább létezzen. Csupán arról van szó, hogy a reform keretében kiegészül a Nagyszőlősi járással – tette hozzá, megjegyezve, hogy nem a Külügyminisztérium döntött a járás létrehozásáról, mindazonáltal a tárca támogatja a közigazgatási-területi reformot, amely valóban európai és előre mutató.

Kuleba szerint az sem felel meg a valóságnak, hogy budapesti látogatása során kötelezettséget vállalt volna a Beregszászi járás létrehozására. „Semmilyen hasonló kötelezettséget nem vállaltam a budapesti látogatásom során” – emlékeztetett. Mint fogalmazott, a Külügyminisztérium kiáll a nemzetiségi kisebbségekhez tartozó személyek jogainak védelme mellett, de semmilyen tárgyalást nem folytat nemzetiségi járások vagy körzetek létrehozásáról, mert az ilyen megbeszélések sértenék Ukrajna alkotmányát, törvényeit és nemzeti érdekeit.

Hamisnak minősítette a külügyminiszter azt a médiahírt is, hogy az ukrán diplomaták feladták volna az ukrán érdekeket a Magyarországgal fenntartott kapcsolatokban. A valóság az, fejtette ki, hogy a diplomaták a Magyarországhoz fűződő viszony javításán dolgoznak, mert ez felel meg Ukrajna stratégiai érdekeinek, beleértve az ukrán euroatlanti integrációs és általában véve a közép-európai érdekeket. „A Külügyminisztériumban mi kompromisszumot keresünk az ukrán-magyar viszonyt illetően, azonban soha nem áruljuk el saját érdekeinket, nem lépjük át az előttünk meghúzott vörös vonalakat, ami sérthetné Ukrajna szuverenitását és területi egységét. Az egyik ilyen vörös vonal, amihez szigorúan tartjuk magunkat, az oktatási törvény, és ezt többször hangoztattam nyilvánosan: elutasítjuk az oktatási törvény módosítására irányuló követeléseket” – hangsúlyozta Kuleba. Egyúttal megismételte, hogy egyetlen külföldi országnak sem áll jogában, hogy diktáljon Ukrajnának, miként szervezze a településtársulásait, járásait vagy megyéit, mert Kijev számára teljesen elfogadhatatlan bármely külföldi állam beavatkozása Ukrajna belügyeibe.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com