Így válassz ingyenes honlapkészítő alkalmazást!

Amikor a cégünk eljut az arra a pontra, hogy saját weboldallal is rendelkezzen, két út áll előttünk. Dönthetünk úgy, hogy kiadjuk a munkát egy digitális ügynökségnek, akik elvégzik helyettünk a feladatot. Vagy választhatjuk azt is, hogy saját kézbe vesszük a webfejlesztést, és ingyenes honlapkészítő programokkal hozzunk létre az oldalunkat. 

 

Az alábbiakban a legjobb ilyen szoftvereket vesszük górcső alá!

 

Ezt mérlegeld, ha saját kézbe vennéd a weboldalad elkészítését!

 

A neten keresgélve számos ingyenes (vagy legalábbis annak mondott) honlapkészítő programmal találkozhatsz. Laikusként könnyen azt gondolhatod, hogy minden problémád gyorsan megoldódik ezek alkalmazásával, a gyakorlat azonban ennél árnyaltabb képet mutat.

 

Az ingyenes szoftverek ugyanis általában rengeteg korlátot támasztanak a weboldal vagy a webshop fejlesztésével kapcsolatban. Az ingyenes verziók pedig tipikusan csak az alapokat biztosítják, míg az igazán fontos funkciókhoz csak pénzért cserébe engednek hozzáférést.

 

Milyen ingyenes programok léteznek?

 

Amennyiben úgy döntesz, hogy magad végzed el a webfejlesztést, tucatnyi ingyenes program áll a rendelkezésedre. Mindegyikre igaz, hogy az előnyök mellett hátrányokkal is rendelkeznek. Az alábbiakban a legnépszerűbb szoftvereket mutatjuk be!

 

A Webnode népszerűsége abban rejlik, hogy az előre beállított sablonokkal valóban pillanatok alatt saját honlapot készíthetünk. Ehhez ráadásul még programozói ismeretekre sincs szükség. Igen ám, de ez azzal is jár, hogy az egyedi megoldásokat teljes mértékben elfelejthetjük.

 

A Squarespace már többet tud, hiszen ebben a programban olyan egyedi funkciók is elérhetők, mint a diagramok, a menük vagy éppen a keresési lehetőség. A kompromisszumot ez esetben az jelenti, hogy a felület használatához kell némi rutin.

 

A Godaddy akkor lehet jó választás a weboldal vagy webáruház készítéshez, ha a honlap mellé tárhelyet is szeretnénk. A programban ugyanis ezt alapból megkapjuk az ingyenes csomaghoz. Ez azonban azzal is jár, hogy a honlapunkat később nem tudjuk csak úgy “elköltöztetni”.

 

A Jimdo mellett akkor érdemes dönteni, ha mobilon is hibátlanul működő webshopot szeretnénk készíteni. Már az ingyenes csomag is lehetőségek garmadáját kínálja, a fizetős verzió pedig még többet. Egyetlen hátránya, hogy keresőoptimalizálásban nem valami erős.

 

Mikor éri meg profikra bízni a webfejlesztést?

 

Ha nem akarsz magad bajlódni a munkával, érdemes a Selector Digitális Marketing Ügynökség szakembereihez fordulnod. A kompromisszumokat ebben az esetben elfelejtheted. A profi webfejlesztők bármilyen egyedi igényt képesek leprogramozni, így biztos lehetsz benne, hogy a honlapod megfelel majd az elvárásaidnak.

 

Egy ügynökség azonban ennél többet is kínál. A SEO-zásban, vagyis a keresőoptimalizálásban is támogatnak, így a honlapod előkelő helyre kerül majd a Google találati listáján. Mindez alapvető, ha a weboldal kereskedelmi célokat is szolgál, vagyis bevételi forrást jelent neked.


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com