Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Mit tudsz magyarként a magyar bicskáról és használnád-e napjainkban?

Biztosan neked is van több késed a konyhádban, de vajon megtalálható-e ezek között a “legmagyarosabb” eszköz? Amikor azt mondjuk, kés, akkor magyar honban mindenkinek először a bicska képe ugrik be. Ez egy olyan jellegzetes késtípus, amelynek nagy hagyománya van nálunk. A története évezredekre nyúlik vissza, és ahogy fejlődött a világ, s a technológia, úgy fejlődött a zsebkések kínálata is.

 

A következő cikkben tehát a főszerep a bicskáé lesz, s utánajárunk, hogy ma milyen típusai léteznek.

 

Honnan ered a bicska?

 

Igazából elsőre azt gondolnánk, hogy a bicska magyar találmány, pedig nem, hiszen a török és kun nyelvezetből került be a magyar köztudatba. Az ősi Kárpát-medence népeinek kultúrája és nyelve egyaránt keveredett, s így számos eszközt is átvettünk más népektől. A 19. századra pedig elterjedtek a mai késformák és elnevezések. Napjainkban a Kések Ollók Webáruház tradicionális bicska kínálatában például nem egy olyan darabbal találkozhatunk, amelyek megidézik ezen késtípus történelmi szépségeit.

 

A bicska mint kultikus eszköz elég közismert volt és “mindenes” késként funkcionált. Segített az étkezésben és a munkában is. Ma már nemcsak egyféle zsebkés létezik, hiszen funkciók szerint több típusa is ismert.

 

A legnépszerűbb bicskák napjainkban

 

Aki bicskát akar venni ma, annak van miből válogatni, mivel ezer és egy változattal találkozhat. 

 

A fejesgörbe bicska például görbe fejjel és hosszú pengével rendelkezik, s jól hasznosítható a dolgos kezekben, de a kirándulásokra, túrákra is magunkkal vihetjük. 

 

A maskara bicska egy nagyon erős szerkezetű, hegye felé lecsapott darab, amely kifejezetten a munkavégzésben jó.

 

A juhász bicska a cakli típusú zsebkések közé sorolható, vagyis a végébe kacorpengét helyeztek. Az állatokkal foglalkozó emberek használhatják a juhok körmöléséhez, de egyszerűbb változatának előnyeit a bőriparban és a kertészetben is kiaknázzák.

 

Ezenkívül lehetőségünk van még aratóbicskát, halas bicskát és farvillás bicskát egyaránt beszerezni. 

 

Magyar bicska nekünk, magyaroknak

 

A tradicionális zsebkések közül leginkább a fejesgörbe bicska emelhető ki. 

 

Ez a minőségi eszköz rozsdamentes acélpengével, s erős, rugós szerkezettel van ellátva. A markolat anyaga változó, de a különlegessége miatt a szarvasagancsot érdemes megemlíteni. Ez a darab elöl és hátul egyaránt sárgaréz baknival rendelkezik. A markolata csúszásmentes, ezért könnyű vele bánni.

 

Ez olyan magyaros! De miért jó nekünk, ha bicskát tartunk magunknál? Igazából ezt az életérzést nehéz körülírni, de pusztán azért, mert valamennyi élethelyzetben előkaphatjuk, függetlenül attól, milyen tevékenységgel állunk szemben! Na, mit szólsz hozzá, neked is kell most már egy zsebkés?

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com