Mit és miért olvassunk?

Az olvasás sajnos nem sok ember kedvence, de aki szívesen merül el ebben a tevékenységben, az jól tudja, mennyi jót tesz magával. 

Az olvasás ugyanis nemcsak a szókincset fejleszti, hanem jobbá teszi a memóriát, megnyugtat és még sok egyéb előnyös hatása is ismert. De mit olvassunk?

             1. Regények

Az olvasás szó kapcsán legtöbb embernek a regények jutnak eszébe. Talán azért is csökkent napjainkban az olvasók száma, mert ezeken a több száz oldalas könyveken nehezen rágják át magukat.

Azonban ugyanilyen fejlesztő hatású lehet az is, ha nem olvassuk, hanem hallgatjuk ezeket a műveket: a VOIZ hangoskönyvei között számtalan híres író művét megtaláljuk. Hogy csak példaként említsünk néhányat: J. F. Coopertől Az utolsó mohikán, Szepes Máriától A vörös oroszlán, Jules Vernétől a Sándor Mátyás vagy Grecsó Krisztiántól a Vera.

Már a felsorolásból is látható, mennyire sokszínű a kínálat, klasszikusok ugyanúgy megtalálhatók az alkalmazásban, mint a modern irodalom képviselői, és stílus szempontjából is válogathatunk.

A regények olvasása, hallgatása frissen tartja az agyat, hiszen folyamatosan észben kell tartani, hol hagytuk abba a történetet, melyik szereplővel mi történt eddig. Emlékezni kell a főbb cselekménypontokra, nevekre, helyszínekre. Ezért is mondják, hogy az Alzheimer-kór kialakulása megelőzhető, ha mindennap olvasunk valamilyen izgalmas, fordulatokkal teli történetet

             2. Versek, kötelező olvasmányok

A gyerekek számára különösen fontos lenne, hogy sokat olvassanak. Bár ők az iskolában irodalomórán találkoznak a híres költők verseivel, és a kötelező olvasmányokat is feldolgozzák, nem szabad hagyni, hogy egy nap is olvasás nélkül teljen.

A diákok nem igazán szeretik az iskola által előírt kötelező darabokat, pedig ha tudnák, hogy ezek mennyire fejlesztő hatásúak, önként olvasnának minél több művet. Minden szöveg – de legfőképp a regények – fejleszti a szókincset, a kommunikációs készséget és az empátiát is.

Amikor a főhős helyébe képzeljük magunkat, akkor átlátjuk motivációját, megérthetjük, miért tett vagy nem tett meg dolgokat. A kötelező olvasmányok célja az irodalom szeretetére való nevelés, de a képzelőerő és a logikus gondolkodás fejlesztése is.

Ha a gyerkőcnek nincs kedve bíbelődni a hosszú könyvekkel, akkor is hallgassa meg legalább a szöveget hangoskönyv formátumban, mert így kedvet kaphat a következő kötelező olvasmány elolvasásához.

             3. Önfejlesztő könyvek, pszichológiai témájú írások

Sok esetben felnőttként már fárasztónak találjuk a mindennapi olvasást, nem is igazán találjuk a hozzánk illő regényt. De ilyenkor is tegyünk azért, hogy fejlesszük magunkat! 30-40 éves kor tájékán előkerülhetnek az önfejlesztő könyvek, pszichológiai témájú írások, amelyekből szerencsére egyre több jelenik meg.

Ezek többsége szintén elérhető a VOIZ oldalán, a könyvesboltok sikerkönyvei hangoskönyvként is ugyanolyan jó hatással lehetnek ránk. Ha a havi előfizetést választjuk, egyszerre több könyvet is letölthetünk, és a hangulatunknak megfelelően választhatunk, mikor melyiket hallgassuk.


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com