Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel

Hogyan rögzítsünk Band-it szalaggal?

Rögzítőszalagokat már majdnem száz éve alkalmaznak az ipar legkülönbözőbb területein: a közlekedéstechnikában, a vegyiparban, a telekommunikációban, a kábelek szerelésénél, a katasztrófavédelemben és a biztonságtechnikában.

Az alábbiakban ismertetjük, hogyan is használjuk az 1937-ben kifejlesztett Band-it rozsdamentes rögzítő szalagot.

A Band-it szalag előnyei

Miért éri meg a Vilszershoptól band-it rögzítőszalagot vásárolni? Elsősorban azért, mert a szalag és a záró bármilyen átmérőjű felülethez könnyen beállítható, alkalmazható. Bátran használhatjuk tömlőbilincsekhez, jelzőtáblákhoz, csövekhez, vezetékekhez, főleg ha erős, biztos rögzítésre van szükség.

Precízen, szinte hulladék nélkül használható, az EASY SCALE szabadalmaztatott, szalagba nyomott mérőosztásnak köszönhetően.

Kereskedelmi forgalomban kapható hozzá speciális szalagtáska, amely könnyebbé teszi a szalag letekerését, méretezését, és zsebek is találhatóak rajta, amiben a záróelemeket tárolhatjuk.

A Band-it szalag használata

Minden alkalommal először adagoljunk az adott objektum (oszlop, cső) körbetekeréséhez elegendő mennyiségű szalagot, így elkerülhetjük a hulladékképződést. A záró felfűzésekor ügyeljünk, hogy a szalagon található feliratok kívülre kerüljenek!

A szalagot, általában az oszlop vagy az adott objektum körül jobbról balra fűzzük át. Érdemes nagy átmérővel kezdeni, a felesleget úgyis visszahúzhatjuk.

Ha ismerjük a körbetekerendő objektum átmérőjét, a szalagot előre méretre is vághatjuk, viszont ekkor balról-jobbra átfűzést kell alkalmazni.

Az átfűzés után, a záróból kilépő részből 5-6 centimétert hajtsunk vissza, a visszahajtott ív szűkítéséhez használjunk fogót vagy 300 grammos kalapácsot. Ügyeljünk, hogy az egymásra hajtott szalagrészek párhuzamosan álljanak!

A szalagrögzítés talán legfontosabb alapelve, hogy a visszahajtott szalagrészt a bilinccsel az oszlophoz kell szorítani.

Henger alakú oszlopokon dupla befűzéssel dupla olyan erős rögzítést érhetünk el, viszont ez a technika négyszögoszlopon nem alkalmazható.

Négyszögoszlopon alkalmazva a záróelem mindig az oszlop az élére, vagy közvetlenül a mellé kerüljön a visszahajtott szalagrész megtörésével, mivel ez esetben a szorítóerő kizárólag az élekre hat.

Hogyan használjuk helyesen a szalagfeszítő szerszámot?

Jobbos befűzés esetén felülről, balos befűzésnél alulról helyezzük a szerszámot a szalagra. Ezután megkezdhetjük a szalag feszítését. A szalagfogó kar zárását kezdetben szorítással érhetjük el, azután már automatikusan zár. A szalagra nyomtatott betűk mozgása jelzi, mennyire feszes a szalag, ha a betűk mozgása lelassul, vagy megáll, fejezzük be a feszítést, mert elértük a maximális szorítóerőt.

Vágjuk méretre a szalagot a szerszám visszafordítása után, és kalapáljuk le a biztosítófüleket. El is készültünk a rögzítéssel!


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com