Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot
Donald Trump szerint Ukrajna „gyakorlatilag” beleegyezett egy 500 milliárd dolláros üzletbe, hamarosan találkozhatnak Volodimir Zelenszkijjel

A háború kitörése óta minden kilencedik ember csalók áldozata lett Ukrajnában

Az Orosz Föderáció inváziója óta Ukrajnában minden kilencedik megkérdezett személy csalók áldozata lett. A csalási esetek többsége az internetes áruvásárlás vagy -eladás során történt, közli az Ukrán Nemzeti Bank által az Opendatabottal közösen végzett felmérés.

Az Ukrán Nemzeti Bank nagyszabású oktatási projektet indított, amelynek célja az ukránok számítógépes csalás elleni küzdelemmel kapcsolatos tudásának tesztelése volt. A „CsalóGoodbye” csalás elleni tájékoztató kampány részeként valósítják meg, és a felhasználók körében végzett felmérést is tartalmaz arról, hogy milyen gyakran találkoznak az emberek kibercsalásokkal a hadiállapot alatt.

„A felmérést a mai napig több mint 112,9 ezer felhasználó töltötte ki. Eredményei alapján kiderült, hogy az invázió kezdete óta minden kilencedik válaszadó (11%) csalók áldozatává vált. Az állampolgárok nehéz helyzetével visszaélve a bűnözők csalárd sémákat alkalmaztak és banki alkalmazottnak kiadva magukat becsapták az embereket, anyagi segítséget ígérve az államtól vagy nemzetközi és jótékonysági szervezetektől” – áll az üzenetben.

A felmérés eredményei azt is jelzik, hogy a bűnözők leggyakrabban a 18-24 éves fiatalokat (a válaszadók 14%-a) és a 65 év felettieket (11,5%) vernek át. A felmérés szerint a csalók áldozatainak csaknem egyharmada mintegy 500 hrivnyát veszített, a megkérdezettek további negyede több mint 5000 hrivnyát.

A legtöbb csalás az internetes áruvásárlás vagy -eladás során történt – 52,7%. A második legnépszerűbb átverés az adathalász link alkalmazása – 18,6%. A leggyakrabban előforduló csalási sémák listáján a következő a közösségi oldalakon lévő fiókok feltörése (12%) és a telefonos információszerzés (10,2%) áll.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com