Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot

Oroszország leállította a hadifogolycseréket Ukrajnával

Oroszország leállította a hadifogolycseréket Ukrajnával az elmúlt időszakban, viszont a rabságban lévő katonáknak azt mondják, hogy Kijev nem akarja őket kiszabadítani. Sok hadifogolynak engedélyezik, hogy felhívja a családját, akik így arra panaszkodnak, hogy a saját hazájuk és Volodimir Zelenszkij elnök emberei nem hagyják, hogy hazatérjenek. A pszichológiai hadviselés célja, hogy aláássák a kijevi vezetésbe vetett bizalmat.

Az ukrán hadifoglyok helyzete megviseli családjaikat, sokan azt állítják, hogy szeretteiket bábukként használja fel Moszkva a politikai játszmájában. Oroszország ugyanis egyre többször engedélyezi a bebörtönzött ukrán katonáknak, hogy felhívják a rokonaikat, akik arról beszélnek, hogy a fogva tartóik szerint a kijevi kormány nem hajlandó őket átvenni. Ezzel az oroszok pszichológiai nyomást alkalmaznak, hogy csökkentsék az ukrán nép bizalmát a Volodomir Zelenszkij-féle vezetésben, azt sugallva, hogy nem fontosak Kijevnek a fogságba esett katonák, akikkel eközben az oroszok jól bánnak – derül ki a Politico cikkéből.

AZ UKRÁN VEZETÉS VISZONT AZT ÁLLÍTJA, HOGY MOSZKVA NEM HAJLANDÓ A FOGOLYCSERÉKRE.

A háború első évében gyakori volt a két fél közötti csere, 48 ilyet hajtottak végre, amellyel 2598 személy tért vissza az orosz fogságból. Augusztusban azonban a nagyobb cserék megszűntek, és Zelenszkij konkrét okokra hivatkozott a lassulás miatt. Az állítva, hogy az orosz hozzáállás megváltoztatása vélhetően egy szélesebb körű stratégia része, amelynek célja, hogy kihasználja az ukrán kormánnyal szembeni növekvő elégedetlenséget, amelyet a csalódást keltő ellentámadás és a létfontosságú segélyek késedelme táplál.

Mariupol ostroma során sok hadifoglyot ejtettek az oroszok, és még mindig több ezret tartanak fogva, különösen az Azovstal vas- és acélművekben harcolók közül. A családok időnként megpillantják szeretteiket orosz bírósági videókon, alultápláltan és háborús bűnökkel vádolva. Jelenleg Oroszország több mint 3000 ukrán katonát és mintegy 28 000 civilt tart fogva, bár a tényleges szám ennél magasabb lehet. Annak ellenére, hogy Ukrajna betartja a nemzetközi szabályokat a hadifoglyok ellátására vonatkozóan, Oroszországot rossz bánásmóddal vádolják. Állítólag a náluk raboskodókat kínozzák, rossz körülmények között tartják és propaganda fogyasztására kényszerítik őket.

A nagyszabású cserékre irányuló erőfeszítések akadályozása miatt, így a családok csak a harctéri parancsnokok közötti ritka cserékben bízhatnak. Az ukrán hatóságok remélik, hogy a fogságukban lévő orosz hadifoglyok növekvő számát kihasználva újraindíthatják a cseréket és hazahozhatják katonáikat.

A Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága azon dolgozik, hogy mindkét oldalon szabadabban látogathassák meg a hadifoglyokat, de az orosz létesítményekbe csak nagyon korlátozottan engedik be őket.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com