Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról

Színezd újra! Krétafestékkel könnyebb a bútorfestés is!

Vannak olyan festékek, amelyek könnyen hasznosíthatók mindenféle bonyolult előkészület nélkül, s valamennyi kreatív ötletünket támogatják. Ilyen a krétafesték is. Ez bizony rendkívül matt felületet ad, tehát tökéletesen bevethető, ha éppen a rusztikus, retró stílust preferáljuk. Arról nem is beszélve, hogy megannyi színkombináció közül választhatunk.

A következő cikkben most szeretnénk egy kicsit utánajárni annak, hogy milyen előnyei vannak ennek a különleges festéknek és hogyan érdemes használni.

Szükség van-e az alapozásra?

A krétafestékek világában semmi sem lehetetlen, tehát kötényt fel, ecsetet a kézbe és ess neki bátran! De mielőtt ezt tennéd, válaszd ki a neked tetsző árnyalatokat a Birdo Shop krétafesték kínálatában!

Az örök kérdés az, kell-e alapozni? Amikor nagyon fényes, lakkozott felülettel van dolgunk, ami egyáltalán nem nedvszívó, akkor jó eséllyel szükségünk lesz rá. Ha nagy igénybevételű bútort festünk, ami gyakran lesz tisztítva, érdemes alapozni. A krétafesték minden felületen kitűnően megtapad, ám sérülékeny. Az alapozó segít, hogy hosszú távon is szép maradjon a bútorunk.

A hídképző-alapozók ebben segíthetnek nekünk. Vannak továbbá olyan matt lakkok, amelyek szintén beválhatnak a folyamat alatt, s ezeket egyébként lezáróként egyaránt használhatjuk.

Akkor nem ússzuk meg a csiszolást, ha régi a festés, ami púpos és pereg. Ilyenkor meg kell próbálni lecsupaszítani azt.

Ezt kell tenni a krétafesték használata előtt!

Az alapozás még nem minden! Mielőtt a krétafestéket felvinnénk vagy bármi mást, először is meg kell tisztítani a felületet! Nem lehet zsíros, koszos és szennyezett! A jó minőségű mosogatószer, a nedves rongy segíthet ezen, azonban arra figyeljünk, hogy csak száraz felületen kezdjük el a munkát!

A festéket alaposan össze kell keverni, ha sűrűnek látjuk, akkor vízzel lehet hígítani azt. Érdemes azon is elgondolkodni, hogy milyen segédeszközt választunk. A henger, a festékszóró és az ecset is szóba jöhet. Az ecsetnek hála, takarékosan használhatjuk fel a festéket.

Az, hogy milyen ecsetet veszünk, attól függ, milyen hatást szeretnénk elérni. Ha egységes látványra vágyunk, akkor a puha, rövid sörtéjű, szintetikus szálakkal bíró ecset a nyerő, de ha a rusztikus hatást kedveljük, akkor a hosszú sörtéjű, durvább szálú ecsettel ajánlott festeni.

A munkafolyamatról röviden

Laza ecsetvonásokkal haladjunk, oldaltól oldalig fessünk! Amikor érintésre száraz a felület, jöhet a következő réteg. Minimum két réteget vigyünk fel, hogy egységes legyen az eredmény, a világos színek esetében azonban lehet, hogy még egy harmadikra szintén szükség lesz.

Ha a bútort koptatni szeretnénk, akkor a száradás után, a lezáró használata előtt egy finom szemcséjű csiszolópapírral dörzsöljük át a felületet! Amennyiben az adott tárgy nagy igénybevételnek van kitéve, akkor a lakk, a wax is jó lezáró lehet.

Érdekel a téma és jól jönne egy minőségi krétafesték? Nézd meg a La Pajarita kínálatát!


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com