A tökéletes laptop jellemzői a te költségvetésedhez igazítva

Ha te is épp a tökéletes laptop után kutatsz, akkor most segítünk neked ebben. Sok különböző tényező és paraméter határozza meg azt, hogy egy számítógép milyen teljesítményt nyújt. Mivel egy viszonylag nagy beruházásról van szó, így megfontolt döntést kell hoznod, függetlenül attól, hogy végül új vagy használt laptopot választasz. De nézzük is a főbb kritériumokat!

  • A CPU

A processzor sebessége nagyban befolyásolja a géped teljesítményét. Ha nincs szükséged igazi csúcsmodellre (otthoni és irodai használatra jellemzően nem kell), akkor egy jól bevált, megbízható CPU is tökéletesen megfelel. Ilyenekkel szerelt a legtöbb használt üzleti laptop is, így ezeken érdemes elgondolkodni.

Ha viszont fontos a teljesítménye, akkor az alapelv az, hogy minél több magos legyen, minél magasabb üzemi frekvenciával. Azonban ennek ára lehet a magasabb fogyasztás is, és persze a végső ár. De ha neked sem az ár, sem a fogyasztás nem lényeges szempont, válaszd a lehető legjobbat!

  • A GPU

A videókártya szintén egy fontos pontja a konfigurációnak, főleg, ha zökkenőmentesen szeretnél játszani a laptopodon. A legtöbb olcsóbb noteszgépben integrált (nem dedikált) GPU-val találkozhatunk, melyek bár kevesebbet fogyasztanak, de a teljesítményük is alacsonyabb.

  • A RAM

Ebből a memóriatípusból annyi legyen a laptopodban, amennyi csak lehet! A minimum a 4 GB, melyen már elfut az operációs rendszer, de feltételezhetően neked ennél komolyabb terveid is vannak! Minél több és összetettebb programot szeretnél használni rajta, annál nagyobb lesz a RAM-igényed is.

  • A HDD

Régen sokkal fontosabb volt a tárolókapacitás, mint manapság, köszönhetően a rengeteg zenének, filmnek és a játékoknak. Mára már ez megváltozott, köszönhetően a felhőalapú megoldásoknak. Ma már akár egy 256 GB-os háttértár is elég, melyből javasolt a sokkal gyorsabb SSD választása, a lassabb HDD-vel szemben.

  • A kijelző

Ha fontos a hordozhatóság, akkor választhatsz kisebbet is, mint a szabvány 15,6 hüvelykes átmérő. A Full HD felbontás gyakorlatilag minden méretnél elérhető. A frissítési sebesség azonban csak drágább készülékek esetén éri el a legalább 120 Hz-et, mely a kiváló megjelenítésért felel.

  • Csatlakozási lehetőségek

Szerencsére ma már a legtöbb esetén találsz megfelelő mennyiségű USB-t és van jack és HDMI csatlakozó is, de egyre nagyobb a hangsúly a vezeték nélküli megoldásokon is: WiFi és Bluetooth.

  • A külső jegyek

Itt főleg a burkolatra és az összeszerelés minőségére kell gondolnod. Ha van lehetőséged rá, élőben is győződj meg erről, vagy nézz meg több unboxing videót a kinézett típusokról.

  • Hang

Jellemzően gyenge beépített hangszóró van a laptopokban, ezért a komoly élményhez külső hangfalakra lehet szükséged, akár egy Bluetooth-os típus is megfelelő lehet.

  • Akkumulátor

Valakinek fontos az élettartama, valakinek nem. Aki csak otthon használná, annak nem. De aki sűrűn viszi magával, annak nagyon is. Te melyik csoportba tartozol?

Ha a fentieket végiggondolod, garantáltan megtalálod a számodra tökéletes laptopot!

 


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com