Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe
Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról

Milyen egy jól összeállított súlyzókészlet?

A rendszeres súlyzózás lehetővé teszi az izomtömeg növelését, az erőnlét javítását és az általános fizikai állapot fenntartását.

Súlyzókészlet nélkül nincs erősítő edzés. A súlyzózás kiváló módszer sokoldalú izomépítő edzésekhez, valamint az állóképesség növelésére és a testtömeg szabályozására.

Súlyzókészlete már az ókoriaknak is volt

A súlyzózás gyökerei több ezer évre nyúlnak vissza, az ókori Egyiptomból, Görögországból és Rómából eredeztethető – és már az ókori olimpiai játékokon is voltak súlyemeléses versenyek.

Bár egy akkori súlyzókészlet nagyban eltértek a ma modernektől, alapvetően fadarabok, kőtömbök vagy homokzsákok szolgáltak súlyzóként.

Miért jó a súlyzós edzés?

A súlyzózás számos előnnyel jár, beleértve az izomerő növekedését, az alakformálást és a fizikai teljesítmény javulását. De nézzük részletesebben:

Növeli az izomtömeget

A súlyzós edzések rendszeres gyakorlása elősegíti az izomerő és izomtömeg növekedését azáltal, hogy serkenti az izomrostokat az ellenállással szemben végzett munka során. Ez különösen fontos az életkor előrehaladtával, amikor természetes módon csökken az izomtömeg.

Szabályozza a testsúlyt

Minél több izom van a testben, annál több energiát igényel az alapanyagcsere, mivel az izom fenntartása több kalóriát igényel, mint a zsírszövet fenntartása. Így az izomtömeg növelése javítja az alapanyagcserét, ami segít a zsírégetésben.

Javítja a csontsűrűséget és testtartást

A súlyzós edzés nemcsak az izmokra, hanem a csontok sűrűségére is pozitív hatással van, vagyis csökkenteni a csontritkulás kockázatát. Emellett javítja a testtartást, növeli az ízületek és a gerinc stabilitását, valamint erősíti a törzs izmait.

Pozitívan hat a fizikai és mentális egészségre

A rendszeres súlyzós edzés javítja a szív- és érrendszer működését, valamint pozitív hatással van a mentális egészségre is. Csökkenti a stresszt és szorongást, valamint javítja az alvás minőségét.

Hogyan válaszd ki a megfelelő súlyzókészletet?

A súlyemeléshez nem kell más mint egy jó súlyzókészlet. Akár otthon akár edzőteremben állsz neki, kezdd olyan súlyokkal, amelyek megfelelnek az erőszintednek. Továbbá ideálisak lehetnek az olyan súlyzók, amelyek állíthatóak, vagyis a rúdról el lehet távolítani, vagy hozzá is lehet adni nehezebb súlyokat, így változtathatunk a terhelésen.

Súlyzók típusai

A súlyzókészletek különböző típusokban és formákban léteznek, amelyek egyedi edzésigényekhez igazíthatók. Ez lehetővé teszi, hogy testreszabott és hatékony edzéseket alakítsunk, függetlenül attól, hogy az izomerőnket, kitartásunkat vagy általános fittségünket akarjuk fejleszteni.

Kézi súlyzók

A kézi súlyzók kompakt, hordozható súlyok, amelyek fix súllyal rendelkeznek. Ezek egy darabból állnak, és egy-egy kézben fogva használatosak. Különféle izomcsoportok, például a karok, vállak és a hátizmok erősítésére szolgálnak.

Súlyzórúd

Hosszú fémrudak, melyekre különböző súlyú tárcsákat lehet helyezni, és széleskörűen használhatók az egész test erősítésére, beleértve a mellizmokat, hátsó lábizmokat és a törzs izmait is.

Kettlebell

Markolattal és gömb alakú súlyrésszel rendelkező típus, mely kardió, erő és hajlékonyság fejlesztésére szolgál. Különösen hatékony a lábizmok, farizmok és a törzs izmainak erősítésében.

Medicinlabda

Egy nehéz labda, amelyet dobásra vagy emelésre használnak, az izomerő és robbanékonyság fejlesztésére, valamint a felsőtest, vállak és hasizmok erősítésére.

A súlyzók mind az edzőtermi, mind az otthoni edzésekhez egyaránt alkalmasak, azonban megvannak a szabályos technikái. Lehetőség szerin az elején kérjük ki egy profi személyi edző segítségét, aki megmutatja a helyes és biztonságos fogásukat, a megfelelő testtartást és ütemet.

Ha szeretnél izomtömeget építeni, a súlyzós gyakorlatok rendszeres beépítése az edzésbe, majd a súlyok fokozatos növelése bevált stratégia lehet a célod eléréséhez.

képek forrása: https://sportverzum.hu/


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com