Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel

Milyen kapcsolat van a hajhullás és a pajzsmirigy-problémák között?

A hajhullás okait sok esetben a pajzsmirigyünk környékén kell keresnünk. Miről ismerhető fel? Mitől lehet? És legfőképpen: mit lehet tenni ebben az esetben? Ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ.

A kezdeti intő jelek

A pajzsmirigy nem megfelelő működése hajunk fokozott hullásához, szárazságához és töredezettségéhez vezethet, ezenkívül bőrünk is szárazabbá válhat. Ilyenkor a megfelelő hormonális egyensúly kialakítása a legfontosabb, azonban támogathatjuk szervezetünket természetes összetevőkből álló készítmények használatával is, mint amilyenek a 25 gyógynövényt tartalmazó Dr Hair termékek, hogy hajunk rövidebb idő alatt nyehesse vissza korábbi fényét. 

A pajzsmirigy szerepe

A pajzsmirigy szervezetünk egyik hormontermelésért felelős része. Elsősorban az anyagcserét, növekedést, energiafelhasználást szabályozó hormonokat termeli. Így már érthető is, hogy miért lehet szerepe a hajhullásban. A pajzsmirigy működését a TSH hormon irányítja, melyet az agyalapi mirigy termel. 

A rendellenes működést jellemzően két csoportra szokták osztani, eszerint beszélhetünk pajzsmirigy-alulműködésről és -túlműködésről. Az alulműködés esetén a szerv nem termel elegendő hormont, aminek következtében lassulhat az anyagcsere, a növekedés, és hajhullás is kialakulhat. 

A túlműködés, ami a hormonok nagyobb fokú termelődésével jár, ugyancsak sújthatja a hajkoronát, ugyanis ebben az esetben felgyorsul az anyagcsere, és ez zavart okozhat a haj növekedési periódusában.

Mikor válik aggasztó mértékűvé a hajhullás?

Egészségügyi problémák miatt kialakult hajhullás esetén általában a hajas fejbőr teljes területén következik be a hajvesztés, egyenletesen. Ezt diffúz jellegű hajhullásnak nevezik. 

Bizonyos mértékű hajhullás teljesen normálisnak mondható, hiszen a hajnak van egy természetes “életciklusa”. Minden egyes hajszál növekedési szakaszokon megy keresztül, a növekedés végén pedig kihullik, és egy új hajszál kezd majd nőni a helyén. Ha a pajzsmirigy optimálisan működik, egészséges, akkor hozzájárul ahhoz az általa termelt hormonok segítségével, hogy ez a növekedési időszak hosszúra nyúljon. Ebben az esetben hajunk hosszú, erős és dús lesz. 

Mi a teendő pajzsmirigyprobléma miatti hajvesztés esetén? 

Azt, hogy a fokozott hajhullás mögött a pajzsmirigy nem megfelelő működése áll-e, orvos tudja kideríteni. Ha beigazolódik a gyanú, akkor pedig az első és legfontosabb teendő, hogy a pajzsmirigy problémáit megszüntessük, és ezzel helyreállítsuk a hormonok egyensúlyát a szervezetünkben. 

Fontos, hogy fordítsunk figyelmet a helyes étrendre, az elegendő testmozgásra, és törekedjünk arra, hogy a lehető legkevesebb érjen bennünket.

Előfordulhat, hogy mindez nem hoz olyan gyorsan változást a külső jelekben (hajhullás), mint szeretnénk. Támogathatjuk szervezetünket természetes összetevőkből készült hajápolási készítményekkel is, melyek hozzájárulnak fejbőrünk egészségéhez, és támogatják hajunkat a gyors növekedésben.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com