Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról

Medencetípusok és azok jellemzői

Ha a szabadidőnkben előszeretettel olvasgatjuk a hírmagazinokat, akkor gyakran találkozhatunk olyan fotókkal, amiken a sztárok szemet gyönyörködtető medencék partján hűsölnek a saját otthonukban.

A saját szabadtéri medence azonban már nem csak a híres emberek kiváltsága, hiszen számunkra is adott a lehetőség, hogy rendelkezzünk eggyel. Többféle megoldás közül is választhatunk, ott vannak például a felállítható típusok, de akár a medence építés mellett is dönthetünk.

Érdemes lesz velünk tartani, a továbbiakban ugyanis kicsit részletesebben is bemutatjuk a leggyakoribb medencetípusokat.

Fémpalástú és műanyag medencék

Sok udvarban találkozhatunk a fémpalástú és műanyag medencékkel. Ennek egészen egyszerűen az az oka, hogy ezek a típusok alacsonyabb árkategóriába esnek, mint az épített, földbe süllyesztett fajták, és a megvásárlásukat, összeállításukat követően azonnal használhatóak.

Hátrányuk viszont, hogy kevésbé tartósak, ami miatt sokkal rövidebb élettartamúak. A külső hatások – például az UV-sugárzás, a hőmérséklet-változások, csapadék, stb. – hamar kikezdik a fémszerkezetet és a műanyagot. Emiatt pedig veszítenek az esztétikai értékükből, illetve hamar tönkre is mennek. 

Zsaluköves fóliás medencék

Azok, akik kicsit komolyabb szerkezetben gondolkodnak, gyakran választanak a zsaluköves fóliás medencék közül – hazánkban ez a második legnépszerűbb medencetípus.

Ennek lényege, hogy elkészül egy kb. 10 cm-es szerelőbeton, majd a vasalás és szerelvénycsövezés után ismét egy 10 cm vastagságú beton kerül kialakításra. Miután a beton megkötött, zsalukőből épül meg a medencetest.

Bár sokkal tartósabbak és stabilabbak, mint a fent említett típusok, az elkészítés technológiájából kifolyólag soha nem lesznek annyira masszívak, mint a monolit vasbeton szerkezetű társaik. Jóval kevesebb a teherbírásuk, és kevésbé állnak ellen a külső-belső feszítő erőhatásoknak.

Monolit vasbeton medencék

Azok, akik valóban időtálló, egy életre szóló megoldást keresnek az otthoni szabadtéri fürdőzésre, egyértelműen a monolit vasbeton medence mellett döntenek, ami a németek által kifejlesztett fém zsalurendszerrel készül. Az összes típus közül ezek a legtartósabbak és a legmasszívabbak, műszakilag és kinézetben is a legmagasabb minőséget képviselik.

A zsaluköves medencékkel ellentétben az aljzat, illetve az oldalfalak egy ütemben készülnek, aminek köszönhetően kimagasló teherbírás és nagy fokú ellenálló képesség jellemzi őket. A kivitelezéshez tömörített beton és a falakba beépített acélháló kerül felhasználásra, ami még masszívabbá teszi a szerkezetet.

Természetesen ez egy magasabb árkategóriájú megoldás, de ha hosszú távon gondolkodunk, akkor mindenképpen ezt a típust érdemes választani. 

Ezek tehát a legfontosabb medencetípusok és jellemzőik, amiknek ismeretében már könnyen el tudjuk dönteni, hogy számunkra melyik lesz a legmegfelelőbb választás. Ha bizonytalanok vagyunk a döntésben, akkor kérjük szakértők, például a Magiline Hungary segítségét!

Forrás: PARTNERI TARTALOM


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com