Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról
Zelenszkij: Trump béketervének nemcsak véget kell vetnie a háborúnak, de meg is kell előznie egy újabb agressziót
Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin

Vége a blognak? Vagy mégsem?

Vannak, akik már évekkel ezelőtt leírták a blogot arra hivatkozva, hogy a hosszabb szöveges tartalmak ideje rég lejárt. Szerintük a fogyasztókat vizuálisan vagy videós tartalmakkal lehet csak megragadni. 

Tény, hogy ma már a max. 1 perces videó is szinte hosszú, de ettől azért jóval többről van szó, és a blog még a mai napig is teszi a dolgát. SEO szempontból sokat hoz a házhoz, ugyanakkor a szakértői imázs erősítésére is kiváló eszköz. Lekörözhetjük versenytársainkat, ha blogot használunk.

Ha úgy érezzük, se időnk, se szaktudásunk nincs hozzá, Marketinges Erika és csapata szövegírásban és keresőoptimalizálásban is támogathat bennünket. De kezdjük az elején!

Egy kis történelem

Mintegy 30 éve ezelőttre datálhatjuk a blog műfajának megszületését, és Justin Hallhoz köthetjük. Ekkor indította ugyanis a webes naplóját, ami akkor még egy nagyon személyes anyag volt. Később az üzleti szféra is felfedezte magának. Mégpedig oly módon, hogy a komolyabb szakmai tartalmakat egy lazább köntösbe öltöztették.

Aztán jött egy újabb változás, amikor már mindenki blogolt. Az is, aki értett hozzá és az is, aki nem. Így történhetett meg az, hogy sales cikkek vagy termékkatalógusok kerültek ki blogként. Így már nem is hozták a várva várt eredményeket.

Mennyi idő elteltével érezhető a változás?

Ha rendszeresen blogolunk, akkor körülbelül fél év alatt felépíthetünk egy kiforrott szakértői imázst, és a Google találatok között is előrébb kerülhetünk. Tehát egyik percről a másikra ne várjunk csodát, de a befektetett munka gyümölcse be fog érni.

Milyen a jó blogbejegyzés?

Általánosságban elmondhatjuk, hogy legalább 3000 karakter hosszú, jellemzője a releváns információk közlése, a könnyed, mégis szakmai stílus és az, hogy kicsit sale-es is. Ehhez azonban meg kell tervezünk, hogy mi jelenjen meg blogként. Vagyis tudnunk kell, hogy milyen kulcskifejezésekre keres rá a célközönségünk, és ez alapján kell sorra menni a témákon. A Google ingyenes kulcsszótervezője és a Google Search Consol is segíthet ebben.

Lényeges a felépítés is, az, hogy tartalmazzon termékkategória-, termék- és főoldali linkeket. Legyen szép, áttekinthető a szöveg, legyen bekezdésekre tagolva és alcímekkel ellátva.

Központi kérdés a témaválasztás

Nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy egy blog akkor működik jól, ha releváns témákat dolgoz fel. Ennek meghatározásában segítségünkre lehetnek a közösségi média platformok, az ott található kommentek, fórumok és csoportok is. De még akár a hírekből is meríthetünk ihletet a napi aktualitásokhoz. Fontos az is, hogy időszerű legyen a téma, és el tudjuk benne helyezni terméklinkeket. Ennek rendszerezéséhez és nyomon követéséhez kipróbálhatjuk a Threllot is.

Látható, mennyire hasznos a blog még a mai napig is. Ha van rá időnk, kezdjük el most a fentiek betartása mellett! Ha pedig nincs, kérjünk meg egy szövegírót, hogy segítsen!

Forrás: PARTNERI TARTALOM


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com