Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról
Zelenszkij: Trump béketervének nemcsak véget kell vetnie a háborúnak, de meg is kell előznie egy újabb agressziót
Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború

Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki tanácsadó, nemrégiben egy online interjúban osztotta meg gondolatait a jelenlegi geopolitikai helyzetről és Ukrajna jövőjéről. Az interjú során többek között arról beszélt, hogy milyen lépésekre lenne szükség Ukrajna biztonságának garantálása érdekében, és milyen szerepet kellene vállalnia az Egyesült Államoknak és Európának ebben a folyamatban – közölte a Magyar Nemzet portál.

Podoljak kifejtette, hogy semmilyen háttéralku nincs Washington és Moszkva között, mivel az Egyesült Államok nem csatlakozna egy olyan új világrendhez, amelyben Oroszország dominál. Hangsúlyozta, hogy az ukrán-amerikai kommunikáció célja az európai és ukrán érdekek szinkronizálása a háború lezárása érdekében.

Az interjúban Podoljak külön kiemelte, hogy Oroszország célja a globális játékszabályok megváltoztatása és Kelet-Európa ellenőrzése. A tanácsadó szerint Ukrajna számára alapvető fontosságú, hogy ne zárják ki a sorsáról szóló tárgyalásokból, és világossá tette: „Ukrajna nélkül Ukrajnáról nem lesz semmiféle tárgyalás.”

Podoljak véleménye szerint az orosz gazdaság továbbra is hadigazdaságként fog működni, amelyet Moszkva nem fog visszaállítani korábbi szintjére. Az orosz fél folytatja a bombázásokat és szárazföldi harcokat, amelyek rengeteg emberéletet követelnek.

Amerikai–orosz háború lehetősége

A műsorvezető kérdésére, miszerint Amerika érdekelt lehet-e abban, hogy katonailag beavatkozzon Ukrajnában a természeti kincsek kiaknázása és Putyin legyőzése érdekében, Podoljak úgy válaszolt: bármit el lehet képzelni, de egy közvetlen amerikai–orosz katonai konfliktus bonyolult lenne.

Ugyanakkor megjegyezte, hogy egy ilyen helyzet Ukrajna számára előnyös lehetne.

Podoljak szerint az Egyesült Államoknak aktívan részt kell vennie a konfliktuskezelésben, de sosem az agresszor ország érdekében. Úgy véli, hogy Oroszországot két módon lehet térdre kényszeríteni: gazdasági nyomással – például olajembargóval – és Ukrajna rakétakapacitásának bővítésével. Hangsúlyozta a rakétabázisok létrehozásának fontosságát, amelyekkel Oroszország európai részeit lehetne támadni.

Alternatívák NATO-tagság helyett

Podoljak szerint Ukrajnának szüksége van egy erős védelmi szövetségre. Ha a NATO-tagság nem lehetséges, akkor alternatív megoldásként egy stratégiai partnerséget javasolt az Egyesült Államokkal Izrael mintájára. Ez magában foglalná légvédelmi rendszerek telepítését és rakétabázisok létrehozását Ukrajnában.

A tanácsadó emellett felvetette az atomfegyverek visszaszerzésének lehetőségét is mint elrettentő erőt. Úgy véli, hogy Ukrajnának joga lenne ahhoz, hogy megvédje magát egy atomhatalom szomszédságában.

Végül Podoljak hangsúlyozta Zelenszkij legitimitását annak ellenére is, hogy hat éve választások nélkül van hatalmon. Beszédét követően pedig vélhetően visszatért mindennapi teendőihez.

Forrás: Magyarnemzet/KH


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com