Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról
Zelenszkij: Trump béketervének nemcsak véget kell vetnie a háborúnak, de meg is kell előznie egy újabb agressziót
Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború

Moszkvának el kell engednie az elfogott ukrán tengerészeket

Oroszországnak azonnal szabadon kell engednie a tavaly novemberben őrizetbe vett 24 ukrán tengerészt, és vissza kell adnia Ukrajnának a lefoglalt három hadihajót – állapította meg ítéletében a hamburgi székhelyű Nemzetközi Tengerjogi Bíróság.

A Kercsi-szorosban történt incidens miatt Ukrajna április közepén panaszolta be Oroszországot a bíróságon: a nemzetközi jog megsértésével vádolta meg. Oroszország nem vett részt a hamburgi perben, mert úgy véli, hogy katonai tevékenységei nem tartoznak a Nemzetközi Tengerjogi Bíróság hatáskörébe.

Kijev egy másik eljárást is kezdeményezett akkor Oroszország ellen: a hágai nemzetközi döntőbírósággal mondtatná ki, hogy Oroszország biztosítsa az akadálytalan hajózást a Krím félsziget környéki vizeken.
Az Ukrajnától 2014-ben elcsatolt Krím partjaitól nem messze 2018. november 25-én az orosz parti őrség tüzet nyitott három, a Kercsi-szoros felé haladó és a megállást parancsoló felszólításra nem reagáló kisebb ukrán hadihajóra. Később le is foglalta a hajókat. Az elfogott legénység tagjai ellen Moszkva tiltott határátlépés címén eljárást indított.

A Fekete-tengert és az Azovi-tengert összekötő szorosban történt incidens miatt az Egyesült Államok és az Európai Unió szankciókat szabott ki több orosz tisztségviselőre.
Oroszország és Ukrajna között a Krím félsziget orosz annektálása óta feszült a viszony.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com