Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról
Zelenszkij: Trump béketervének nemcsak véget kell vetnie a háborúnak, de meg is kell előznie egy újabb agressziót

Sajtóhír: ma dönt az orosz parlament a katonai beavatkozásról Kelet-Ukrajnában

Kedden az orosz parlamentben már arról szavazhatnak, hogy Moszkva katonai segítséget nyújtson a kelet-ukrajnai szakadároknak, írta Alekszej Venediktov, a moszkvai Echo rádióadó igazgatója Telegram-csatornáján hétfőn este.

Venediktov értesülései szerint az Állami Duma és a Szövetségi Tanács kedden megszavazza a barátságról és kölcsönös segítségnyújtásról szóló törvényt. Az erről szóló egyezményt Vlagyimir Putyin orosz elnök azután írta alá, miután hétfőn este elismerte a szakadár ukrán köztársaságok függetlenségét. A népköztársaságokkal kötött megállapodás értelmében katonailag is segítséget nyújtanak azoknak.

Ez a konfliktus további éleződéséhez vagy akár ahhoz is vezethet, hogy Oroszország hivatalosan is háborút indít Ukrajna ellen.

Rendkívüli ülést tart az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Rendkívüli ülést tart hétfő este az ENSZ Biztonsági Tanácsa, miután Vlagyimir Putyin orosz elnök elismerte a kelet-ukrajnai szeparatista régiók függetlenségét, és elrendelte, hogy orosz fegyveres erők biztosítsák a békét a két „népköztársaság” területén – jelentette helyi idő szerint hétfő este az amerikai sajtó.

A találkozót Ukrajna, az Egyesült Államok, Mexikó és öt európai ország kérésére hívták össze. A tanács soros elnöki tisztét jelenleg Oroszország tölti be. Sajtóinformációk szerint egyelőre nem lehet tudni, hogy az ülés nyílt vagy zárt lesz.
Szerhij Kiszlicja, Ukrajna ENSZ-nagykövete orosz kollégájának küldött levelében azt írta, Kijev azért kéri a sürgős találkozót, mert Putyin tettei sértik Ukrajna szuverenitását és területi integritását, az ENSZ Alapokmányát és az ENSZ Közgyűlésének 2014-es határozatát.

„A Biztonsági Tanácsnak követelnie kell Oroszországtól, hogy tartsa tiszteletben Ukrajna, az ENSZ tagállamának szuverenitását és területi integritását”

– mondta hétfőn Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete. A diplomata szerint Moszkva mai lépése „a minszki megállapodások teljes elutasítását” jelenti.
Szakértők szerint „biztosra vehető”, hogy a Biztonsági Tanács nem tesz semmilyen lépést és nem ad ki nyilatkozatot, miután Oroszország vétójoggal rendelkezik.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter újabb közleményében megerősítette, hogy az amerikai nagykövetség jelenleg a nyugat-ukrajnai Lviv (Lemberg) városában szolgálatot teljesítő munkatársai „biztonsági okok miatt” Lengyelországban töltik az éjszakát.

„A munkatársaink rendszeresen visszatérnek, hogy folytassák diplomáciai munkájukat Ukrajnában, és sürgősségi konzuli szolgáltatásokat nyújtsanak.”

– fogalmazott Blinken.
A külügyminiszter ismét felhívta a figyelmet, hogy az amerikai állampolgároknak azonnal el kellene hagyniuk Ukrajnát.
„A biztonsági helyzet Ukrajnában továbbra is kiszámíthatatlan, és rövid időn belül romolhat” – tette hozzá. A politikus szerint elképzelhető, hogy egy esetleges orosz katonai művelet miatt korlátozni fogják a kereskedelmi légi közlekedést.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com