Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!
Kit lehet mozgósítani az elítéltek közül?

Milyen UV-C lámpák léteznek? – Válaszok profiktól!

Az UV-C, vagy más néven germicidlámpák használata manapság igen közkedvelt fertőtlenítési módszernek minősül. A legapróbb, láthatatlan mikrobákat is képesek rövid idő alatt megsemmisíteni hatékonyságuknak köszönhetően. Éppen ezért sem olyan meglepő, hogy a gyárakban, a feldolgozóüzemekben, a közösségi épületekben, sőt még az egészségügyben is nagy hasznukat veszik.

 

Azonban nem sokat tudunk az egyes lámpák típusairól és teljesítményéről. A következő pár sor azt a célt szolgálja, hogy megismerjük őket!

 

A germicidlámpák különböző változatai

 

A kvarc lámpák esetében, a lámpa készítéséhez használt kvarcüveg fajtája határozza meg a kibocsátott hullámhossz típusát. Megkülönböztetünk “L” típusú kvarcot, amely “szennyezett”, így gátolja a 185 nm áteresztését. Ez azért is lényeges, mert ezek a lámpák energiájuk 90%-át sugározzák, mindezt közel 254 nm-en. 

 

Ha tovább barangolunk a germicidlámpák világában, akkor azt is megtudhatjuk, hogy a nagy teljesítményű lámpák már 60%-kal több energiát juttatnak ki a környezetükbe, az azonos hosszúságú standard darabokhoz viszonyítva. 

 

Az ózontermelő lámpák VH jelölésűek, tiszta anyagból, tehát nem szennyezett kvarcüvegből készülnek el, ami könnyedén átengedi a 185 nm és 253,7 nm sugárzást is. Ez a sugárzás ekkor reakcióba lép a levegő oxigénjével és létrejön az ózon. 

 

Még több érdekes lámpatípus

 

A cell lámpa a standard germicidproduktumok körébe sorolható, amely egy, a lámpával kompatibilis méretű védőcsővel és egy 4 csapos fejjel lett összeépítve. Ez a változat ösztönzi a gyártókat az egyedi megoldások megtervezésére, illetve az éves lámpacsere is pikk-pakk elvégezhető. 

 

Az amalgám darabok teljesítménye már a háromszorosa a hasonló méretű standard lámpákénak. Élettartamuk akár 16.000 óra is lehet, UV-C kibocsátásuk pedig egyenletes. 

 

Végül, a kompakt lámpákkal is illik foglalkoznunk! Ezek kétcsöves kivitelezésben kaphatóak, s a legnagyobb előnyük, hogy kis helyet foglalnak el. Sok lámpához igény szerint védőcsövek is beszerezhetőek

 

Amennyiben nemcsak a lámpák típusairól, de a működési elvükről is szeretne többet megtudni, akkor a Hollandimpex UV technológiai “gyorstalpalóját” ajánlom figyelmébe!

 

Mit kell tudni a védőfóliás lámpáról?

 

Az élelmiszeriparban követelmény, hogy csak olyan lámpákat alkalmazzanak, amelyek speciális bevonattal rendelkeznek, így törés esetén sem jut üvegszilánk a környezetbe.. 

 

A csírátlanító germicidlámpák esetében pont ilyen fólia kell; amely elég erős, hogy ne engedje át a szilánkokat, viszont kellőképpen átereszti a 254 nm-es sugarakat.

 

A mai modern speciális fóliáknak köszönhetően csupán 7%-os mértékben csökken a sugárzás intenzitása. 

 

Most, hogy mindent megtudott a lámpákról, szerezze be a legjobb germicidlámpás készülékeket!


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com