Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!

Hogyan előzhető meg a kutyák gyomorcsavarodása?

A gyomorcsavarodás egy nagyon súlyos, életveszélyes állapot, melyben gyakran végzetes a kimenetel. Nagyrészt nagytestű kutyáknál alakul ki, de előfordulhat kisebb és közepes termetű állatoknál is. Az alábbiakban megnézzük, hogyan előzhető meg, mire érdemes odafigyelni!

A gyomorcsavarodás kiváltó tényezői

Fokozódik a rizikó, ha egyszerre viszonylag nagyobb mennyiségű tápot fogyaszt kedvencünk, legfőképp száraz táp esetén, szintén növeli a kialakulását az étkezés utáni felügyelet nélküli mozgás. A bevitt táplálék a gyomornedv és az víz talaján megduzzad, így a gyomor fala elkezd feszülni, ezáltal lelassul a mozgása, vagy akár teljesen le is állhat.

Az étel bevitele utáni mozgás következtében csavarodás alakulhat ki, így viszont nem képes ürülni egyik irányba sem, tehát a hányás, hasmenés akadályozott. A pangó tartalom erjedni kezd, ez pedig gázképződést okoz, ami tovább rontja a helyzetet. A kialakult állapot során romlik a vérellátás, keringési problémák is felléphetnek, akár ritmuszavarhoz, sőt endotoxin-sokkhoz is vezethet. Ez egy rendkívül veszélyes kórkép, amelyben azonnali állatorvosi segítség szükséges.

A gyomorcsavarodás jelei röviddel az táplálkozás után észlelhetők, nyugtalanság tapasztalható, a has felpuffad, emellett próbálkoznak a vízivással, de sokszor csak visszaöklendezik.

Mit tehetünk a megelőzés érdekében? 

A gyógyulás sikeres kimenetele, a 3-6 órán belüli ellátás esetén sem biztos, de nagyobb az esély a túlélésre, ha minél előbb megkezdődik az életmentő terápia. Mivel ez egy nagyon súlyos állapot, így a legfontosabb a megelőzésre helyezni a fókuszt. Minél inkább odafigyelünk, és betartunk néhány ajánlást, annál nagyobb az esélye, hogy elkerülhető a baj.

Lehetőleg többször, kisebb adagokkal etessük kutyusunkat, ezután pedig ne engedjük a hempergést, mozgást! Legfőképp a nagy termetű ebeknél fordul elő a probléma, de minden esetben törekedjünk erre, kisebb kutyusoknál is. Műtétileg is megelőzhető a gyomorcsavarodás, ez pedig a gyomorfal hasfalhoz varrása az állatorvos által. Természetesen ez esetben is kerülni kell a túletetést, a túlzott megterhelés ugyanúgy kiválthat veszélyes tüneteket.

Igyekezzünk állatunknak megfelelő, magas minőségű tápot választani, és odafigyelni az adagolásra. Prémium állateledeleket, kutyatápokat beszerezhetünk a Grandopet.hu oldalon, ahol négylábú barátaink számára rengeteg kiegészítő is elérhető.

Figyeljünk oda kedvencünkre!

A legtöbb, amit tehetünk, hogy elkerüljük a súlyos állapotot, ha aktívan odafigyelünk házi kedvencünkre. Ez azt jelenti, hogy nagy hangsúlyt fektetünk a táplálására, vagyis a számára legideálisabb étrendet alakítjuk ki, és kizárólag minőségi étkekkel tápláljuk! Kerüljük a túletetést, inkább többször, kevesebb mennyiséget teszünk ki neki! A legapróbb jeleket észlelve, azonnal állatorvoshoz fordulunk, hiszen bármilyen rendellenesség tapasztalható, nagyon fontos a gyors segítség!

A gyomorcsavarodás sajnos gyakran végzetes kimenetelű, ezért tegyünk meg mindent a megelőzése érdekében, ha pedig mégis baj van, a lehető legrövidebb úton keressünk szakértő segítséget!!

 


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com