Életbiztosítás – sokan borzonganak meg a szó hallatán, mert óhatatlanul a múlandóságot juttatja az eszükbe. Van, aki emiatt nem is szeret foglalkozni vele, éli a mindennapjait, majd ha megbetegszik kezd el érdeklődni a lehetőségei felől.
Az életbiztosítást előre kell megkötni
Érdemes minél hamarabb lépned és életbiztosítást kötnöd, mert minél tovább halasztod, annál több probléma merülhet fel. Alapszabály, hogy legyen szó bármilyen biztosításról, a biztosítást előre kell megkötni. Ebben segítenek az akolcson.hu biztosítási kalkulátorai, amelyekkel kiszámolhatod az egyénre szabott biztosítási összeget.
Így van ez az életbiztosítással is, aminél érdemes figyelembe venned, hogy ha valamilyen komoly egészségügyi problémád van, nehéz dolgod lesz. Ennek az az oka, hogy a biztosítók arra törekszenek, hogy minél kisebb kockázatot kelljen vállalniuk.
Az életbiztosítás megkötése előtt egészségügyi állapotfelmérést is végeztetnek
Hogy mikor és miért szükséges egészségügyi állapotfelmérésen részt venned, és mitől függ, hogy egyáltalán elvégeztetik?
Az egészségügyi állapotfelmérés függ:
- az általad kiszemelt biztosító belső szabályozásától
- az általad választott biztosítási összeg nagyságától
- a biztosító kockázatvállalási hajlandóságától
Ezek alapján előfordulhat, hogy a biztosító orvosi vizsgálatot kér, de az is megeshet, hogy csak egy sima egészségügyi kérdőívet kell kitöltened. De az is megtörténhet, hogy még azt sem kérnek.
Általános, hogy a biztosítók 5 évre visszamenőleg kérik az egészségi állapotodról szóló igazolást, azt, hogy milyen kórházi ellátásban részesültél. Válaszolnod kell arra is, hogy milyen gyógyszereket szedsz, de kaphatsz kérdéseket a testsúlyodra és a testmagasságodra vonatkozóan is.
Ráadásul ma már akár telefonon keresztül is lebonyolítható az állapotfelmérés, amivel kiváltható egy kisebb orvosi vizsgálat is. A telefonos felmérés alkalmával a biztosító egészségügyi végzettségű megbízottja egy előre megbeszélt időpontban kérdéseket tesz fel az egészségi állapotoddal kapcsolatban. A 20-30 perces telefonbeszélgetés során pontos válaszokat kell adnod, mert ha valamit elhallgatsz, a biztosító baj esetén megtagadhatja a pénz kifizetését.
Az életbiztosítás akár egészségesebb életre is motiválhat
A biztosítónak tudnia kell, hogy bizonyos betegségekre mik az esélyeid, mekkora a várható életkorod, mert csak így tud alacsonyabb kockázati rátával szerződést kötni veled. Amennyiben a kockázati szinted átlagos, akkor pillanatnyilag egészséges vagy, és ennek értelmében a biztosítási díjad az életkorodnak megfelelő mértékű lesz.
Ha az átlagosnál rosszabb az egészségi állapotod, akkor a szerződéskötést a biztosító el is utasíthatja vagy magasabb díjat állapíthat meg. Ilyen esetben a te döntésed, hogy ezt a magasabb összeget elfogadod-e vagy sem. Egy dologra azonban mindenképpen rávilágíthat: arra, hogy nagyobb veszélyben vagy, mint ahogy gondoltad – ideje cselekedni.
Köss te is életbiztosítást, hogy biztonságban tudhasd azokat, akiket szeretsz!
- Jön az újabb amerikai-orosz csúcstalálkozó, bejelentették a részleteket
- Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon
- Ukrajna: toborzó központ felrobbantásával fenyegetőzött egy férfi
- Putyin szerint az Oresnyik robbanófejének hőmérséklete a Nap felszínéével vethető össze
- Megkongatta a vészharangot az ukrán hírszerzés: elkezdték felkészíteni a lakosságot Moszkva lépésére
- Betelt a pohár: Trump emberei Franciaországba száműznék Zelenszkijt
- Életveszélyes élelmiszerekkel látta el katonáit egy ukrán parancsnok
- Az ukránok a szabadság érekében hajlandóak tűrni
- Egyre kevesebb ukrán akar hazatérni
- Elmondta az amerikai külügyminiszter, mi egy Putyin–Trump-találkozó feltétele
- További háborús hírek