Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot

Magyarországra érkezik a nyugati operaházakból kitiltott orosz primadonna, Anna Netrebko

A 21. század egyik vezető primadonnája, Anna Netrebko szoprán klasszis lesz annak a gálának a világsztár fellépője, amelynek Verdi operákból összeállított műsorát a Veszprémfest harmadik napján élvezheti a közönség.

Anna Netrebko jelenleg a világ legkeresettebb operaművészeinek egyike. 1994-től kezdődő illusztris karrierje során fellépett a műfaj összes jelentős szentélyében, így a milánói Scalában és a New York-i Metropolitan Operában is, de a művésznő volt a 2014-es téli olimpia nyitóünnepségének kiemelt szólistája és koncertezett a moszkvai Vörös téren is. Netrebko volt továbbá az első komolyzenei művész, akit a Time magazin a világ száz legbefolyásosabb embere közé választott.

Az opera-énekesnő alig két hónapja Tajvanon lépett volna fel,

de a tajvani Nemzeti Szimfonikus Zenekar „a közvélemény közelebbről meg nem nevezett aggodalmaira” hivatkozva lemondta a koncertet.

A hangversenyen a Bécsben élő orosz operacsillag férjével, az azerbajdzsáni Yusif Eyvazovval és I-Chiao Shih tajvani mezzoszopránnal együtt lépett volna fel Tajpejben.

Netrebko nem kommentálta a döntést, menedzsere, Miguel Esteban azonban sajnálatosnak nevezte, hogy „egy kisebbség disszonáns hangja megfoszthatta a többséget attól, hogy meghallgassa napjaink egyik leggyönyörűbb hangját”.

A meghurcolt világhírű szoprán

Korábban nagy port kavart az a két korábbi eset is, amikor az orosz-ukrán háború kitörése után a milánói Scala és a zürichi operaház elhatárolódott attól, hogy a világhírű orosz szopránnal dolgozzon. Netrebko a kellemetlen visszautasítások után lemondta a New York-i Metropolitanban és a Berlini Állami Operában meghirdetett fellépéseit.

Anna a Met történetének az egyik legjelentősebb énekese, de nem láttunk közös jövőt akkor, amikor Putyin ártatlan áldozatokat öl Ukrajnában” – közölte akkor Peter Gelb, a Met vezérigazgatója. Azt is kijelentette: a Met nem foglalkoztat olyan művészt, aki Putyint támogatja.

 Ezután az orosz művészekre kikiáltott kollektív bűnösség vádja végigsöpört a nyugati országokon.

A Müncheni Filharmonikusok bejelentették, megválnak vezető karmesterüktől, az orosz Valerij Gergijevtől, mert a Putyin támogatói közé tartozó művész nem határolódott el az Ukrajna elleni orosz inváziótól. Dieter Reiter, a zenekar fenntartója, a bajor tartományi főváros főpolgármestere kifejtette: a zenekar azért válik meg Gergijevtől, mert annak ellenére sem szólalt meg, hogy felszólította, határolódjon el egyértelműen „a brutális háborútól, amelyet Putyin folytat Ukrajna, és különösen partnervárosunk, Kijev ellen”.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com