Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is

Így előzd meg azt, hogy télen tönkre menjen a kocsid akkumulátora

A hideg, csapadékos időjárás igencsak meg tudja nehezíteni az autósok dolgát, éppen emiatt egy autótulajdonosnak sem szabad megfeledkeznie arról, hogy a gépjárművét felkészítse az őszi, és téli időjárásra.

Amikor a hőmérő higanyszála már nem éri el a plusz 7 Celsiusfokos hőmérsékletet, akkor eljött az ideje annak, hogy a kocsink kerekeire felkerüljenek a megfelelő méretű és állapotú szezonális gumiabroncsok. A téli gumik kimondottan úgy lettek kifejlesztve, hogy azok megfelelő tapadást, és fékezhetőséget tudjanak nyújtani számunkra a csúszós, jeges, latyakos úton. Emellett ebben az időszakban a csúszós útviszonyok miatt fontos ellenőrizni az autónkon a féket, a sötét reggelek és esték miatt pedig természetesen nem maradhat el a fényszórók, és a lámpák megvizsgálása sem – írj a Fékmester

Miért terheli meg az alacsony hőmérséklet az autónk akkumulátorát?

Az alacsony hőmérséklet megjelenése az autó minden alkatrészét meg tudja terhelni. Éppen ezért ilyenkor nem szabad megfeledkeznünk az akkumulátor ellenőrzéséről sem, erre pedig jó még azelőtt sort keríteni, mielőtt beköszöntene az igazi zord téli időjárás.

Az akkumulátorok kémiai reakciók során működnek. Ezek a kémiai reakciók azonban alacsony hőmérsékleten igencsak le tudnak lassulni, ezért csökken ősszel és télen az akku kapacitása is. A hideg időjárásban az autó akkumulátora még nagyobb terhelésnek van kitéve, mint nyáron, biztosan sokan tapasztalták már azt, hogy sokszor nehéz a gépjárműveket télen beindítani. A téli időjárás plusz terhelést is jelent ilyenkor az autó számára, az akkumulátornak ugyanis biztosítania kell a fűtést, a hátsó szélvédő páramentesítését, de arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy ilyenkor többet és hosszabb ideig kell használnunk a fényszórókat, a világítást is.

Annál talán nincs is rosszabb, mint amikor az autónk cserben hagy bennünket éppen a nem jól működő akkumulátor miatt. Az a legbiztosabb, ha még a hideg idő beállta előtt megnézetjük egy szakemberrel az autónk akkumulátorát, ha pedig szükséges, akkor mindenféleképpen le kell azt egy újra cserélnünk.

Karban kell-e tartanunk a mai akkumulátorokat?

Az az akkumulátor, amely probléma mentesen tudott működni az előző években, könnyen lehet, hogy az idei szezonban már meg fogja adni magát. Az ilyen jellegű kellemetlen meglepetések elkerülése érdekében nagyon fontos, hogy az akkumulátort is ellenőrizzük ősszel.

Normális használat mellett egy új akku olyan 4-5 évig tud probléma nélkül működni. Szerencsére a mai modern akkumulátorokat nem kell karbantartani. Ezeknél a zárt rendszereknél már nincs szükség a folyadékszint ellenőrzésére, illetve nem szükséges rendszeresen feltölteni azt desztillált vízzel. Ennek ellenére nem jelenthető ki természetesen az sem, hogy ezek az akkumulátorok teljesen gondozásmentesek lennének. Energia átadás miatt a szezon előtt mindenképpen érdemes megtisztítani a kábel érintkezőket, illetve az akkusarukat is. Ezt elvégezhetjük egy direkt erre a célra gyártott szerszámmal is, de a tisztítási feladatok elvégzésére alkalmas lehet egy drótkefe, vagy éppen egy csiszolópapír is.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com