Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Oroszország vissza akar kerülni az ENSZ emberi jogi tanácsába

Az ukrajnai háború kitörése után Oroszországot kizárták az ENSZ Emberi Jogi Tanácsából. Moszkva most azért kampányol, hogy visszakerülhessen a szervezetbe. Oroszország attól tart, hogy az Emberi Jogi Tanács túlságosan a nyugat érdekeit szolgálja a jelenléte nélkül. Moszkva azt ígéri, hogy ha visszakerül a tanácsba, akkor valódi eredményeket lehet majd elérni az emberi jogsértések ellen.

Oroszország arra törekszik, hogy ismét helyet kapjon az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában. Az országot tavaly áprilisban zárták ki a tanácsból, miután megszállta Ukrajnát.Orosz diplomaták most azt akarják elérni, hogy Moszkva visszakapja a székét a szervezetben. A BBC megszerezte annak a dokumentumnak a másolatát, amit Oroszország terjeszt az ENSZ tagállamaihoz annak érdekében, hogy visszajuthasson az Emberi Jogi Tanácsba. Az ENSZ-tagok erről október 10-én fognak szavazni.

Oroszország azt ígéri, hogy megfelelő megoldásokat talál az emberi jogi kérdések rendezésére és igyekszik megakadályozni, hogy a tanács egyetlen országcsoport politikai akaratát szolgáló eszközzé váljon.

Oroszország ezzel akarja visszaállítani a nemzetközi politikai érben a hiteleségét, miután a háború kirobbanása óta ukrajnai és oroszországi emberi jogi visszaélésekkel is vádolják.

Az emberi jogsértésekről az Emberi Jogi Tanács Ukrajnával foglalkozó vizsgálóbizottsága terjesztett elő egy jelentést. Ebben a bizottság elnöke, Erik Mose azt állítja, hogy több bizonyítékot is feltártak az háborús bűnök elkövetésére, többek között kínzásra, nemi erőszakra és civilek elleni támadásokra. Az ENSZ oroszországi különmegbízottja, Maria Katzarova két héttel ezelőtt számolt be arról, hogy Oroszországon belül is romlott az emberi jogi helyzet. Azt állította, hogy az ukrajnai háborút bíráló hangok ellen lép fel kemény eszközökkel a hatalom.

Emellett egy nemzetközi emberi jogvédő ügyvédekből és ukrán ügyészekből álló csoport éppen egy olyan dokumentum összeállításán dolgozik, ami alapot adhat a Nemzetközi Büntetőbíróságnak (ICC) egy Vlagyimir Putyin elleni vádemelésre. A készülő dokumentumban bizonyítékokat szolgáltatnának arra, hogy Oroszország az éhínséget, mint háborús fegyvert használja Ukrajnában. Az ENSZ 2018 óta tekinti háborús bűncselekménynek az éhínség szándékos előidézését egy konfliktusban, ezt a joggyakorlatot az ICC 2019-ben vette át.

Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsába 47 tagot választanak a szervezet 193 nemzete közül. A mandátum a tanácsban három évre szól. Legközelebb október 10-én szavaznak a tanácsba kerülésért.

A közép- és kelet-európai országok számára fenntartott két helyért Oroszország, Albánia és Bulgária verseng.

Arról, hogy melyik két nemzet kerül be az Emberi Jogi Tanácsba az ENSZ mind a 193 tagja szavaz. A BBC ENSZ forrásokra hivatkozva azt írta, hogy Moszkva agresszív kampány folytat a tanácsba kerülésért é állítólag gabonát és fegyvert ajánl a kisebb országoknak a szavazataikért cserébe. Ezt az információt nem lehet megerősíteni. Oroszország visszakerülésére a tanácsba meg van a reális esély.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com