Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Hol legyen a cégünk székhelye?

Érdemes alaposan megfontolni a választ.

A vállalkozások alapítása során a székhely kiválasztása mindig egy fontos lépés. Magyarországon minden vállalkozásnak kötelező egy hivatalos székhelyet bejegyeznie, amelyre a vállalkozás hivatalos címeként és postacímeként is tekintünk. Ez a lényegében virtuális iroda szerepet betöltő cím lehet egy saját ingatlan, de lehet egy hivatalos szerződéssel rendelkező bérlemény is, amit erre a célra használhatunk. Amennyiben nem rendelkezünk a fentieknek megfelelő ingatlannal, akkor székhelyszolgáltatással egy szolgáltató által biztosított címet is kaphatunk, ahol az adminisztratív feladatokban is támogatást élvezhetünk.

Jogszabályi követelmények

A vállalkozásokról szóló törvény előírja, hogy a vállalkozásnak hivatalos székhellyel kell rendelkeznie, amelyet be kell jegyezni a cégnyilvántartásban. A székhely bejegyzése nélkül a vállalkozás nem létezik jogilag. A székhelynek nem csak jogi szempontból van jelentősége, hanem a mindennapi üzleti tevékenység szempontjából is. A székhely címe az, ahova az összes hivatalos dokumentum és postai levél, csomag ésküldemény érkezik. Természetesen ez magában foglalja a levelezéseket, hivatalos értesítéseket, adópapírokat és jogi dokumentumokat. A cégnek rendelkeznie kell egy hivatalos címmel az ilyen postai küldemények fogadására. A cég székhelye a vállalkozás külső megjelenésének is fontos része, hiszen egy professzionális székhely növelheti a cég imázsát és hozzájárulhat a márkaépítéshez.

Rendelet szabályozza azt is, hogy milyen iratokat, dokumentumokat kell a székhelyen tárolni, ezek a következők: cégiratok, hatósági engedélyek, az adóhatóságnak benyújtott adatbejelentésekkel összefüggő dokumentumok, a számviteli törvény által előírt éves beszámolók, a cégbejegyzési végzés másolata, valamint a társasági szerződés és az aktuális szerződés, ami a székhely használatát validálja.

 

 

 

 

 

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com