Munka és személyes élet: hogyan érhető el az egyensúly közöttük?

Hogyan érhető el az egyensúly a szakmai és a személyes élet között? Nem csak azért élünk, hogy dolgozzunk. Mindannyiunknak vannak szenvedélyei, érdeklődési körök, barátok és család. Néha szükségünk van arra, hogy moziba menjünk, sétáljunk, vagy tovább aludjunk. A szakértők hangsúlyozzák, hogy fontos, hogy legyen idő a szórakozásra és a pihenésre. Ekkor nem fenyeget bennünket az unalom a munkával kapcsolatban, vagy akár a kiégés.

Szánj időt a pihenésre

Ez egészen banálisnak hangzik, de a gyakorlatban sokkal nehezebb megvalósítani. Itt a főnök további feladatokat ró ránk, ott pótolnunk kell a szabadság alatti lemaradásokat… Végül is: hát itt van a hétvége, akkor majd pihenek. De ez a két nap úgy tűnik, nagyon gyorsan eltelik, és úgy érezzük, semmit sem nyerünk belőle. Folyamatosan fáradtnak érezzük magunkat. Mi lesz a jó megoldás?

A munkában fontos találkozókat írsz be a naptárba. Időben lefoglalsz időpontot, hogy semmi ne zavarjon meg. Gyakran beállítasz magadnak emlékeztetőt a közelgő találkozóra egy fontos ügyféllel. Képzeld el, hogy a pihenés esetében Te vagy a fontos ügyfél. Foglalj le egy időpontot, határozd meg, mit fogsz csinálni, és írd be a pihenést a naptárba. Ez az idő neked szól – ne hagyd, hogy bármi megszakítsa!

Helyet keresel a kikapcsolódásra? Ezt nézd:>>  turisztikaturul.eu/ <<

Munka után kapcsold ki a telefont

Van szolgálati telefonod? Nagyszerű. Munka befejezése után kapcsold ki, vagy legalább némítsd el az értesítéseket. Ez különösen akkor hasznos, ha az irodában rugalmas munkaidő van, vagy az egész cég aszinkron módon dolgozik. A folyamatosan csipogó értesítések a Telegramról, Slackről vagy az e-mail fiókból azt eredményezik, hogy állandóan a munkára gondolsz.

Ha nincs szolgálati telefonod, vezess be egyfajta blokkolást. Határozz meg bizonyos időpontokat, amikor kikapcsolod a telefonos hívásokat vagy azokat az alkalmazásokat, amelyektől hangos értesítéseket szeretnél kapni. Így a munkával kapcsolatos problémákat csak munkaidőben fogod megoldani.

Használj automatizációkat

A munkában sok tevékenységet meglehetősen automatikusan végzünk. Egyszerűen válaszolnunk kell a termékárakról érdeklődő újabb e-mailre, vagy beírni egy találkozót a naptárba. Gyakran éppen ezek a tevékenységek okozzák, hogy elveszítjük a munkakedvünket, vagy később már nincsen erőforrásunk a kreatív gondolkodásra. Szerencsére számos alkalmazás létezik, amelyek ilyen ismétlődő feladatokat elvégezhetnek helyettünk. Elegendő beállítani az automatizációt, és máris nem kell törődnöd a rutinfeladatokkal.

Mielőtt elvállalsz egy állást – ellenőrizd a munkaadót

A munkaerőpiacon számos olyan cég található, ahol a munkahelyi légkör megnehezíti az egészséges egyensúly megtalálását a munka és a magánélet között. Az eredményorientáltság, a túl sok feladat, az állandó túlórák, a „hirtelen tüzek” a cégnél. Mindez a munkavállaló vállára hárul, aki belekeveredik a folyamatos feladatok elvégzésének ördögi körébe. Itt nincs lehetőség a pihenésre.

Ezért érdemes „okosan” választani a munkát, és ne csak a fizetés összegét vegyük figyelembe. Gondolj az emberi tényezőre. Ellenőrizd, mit mondanak a munkaadóról a munkavállalók – és válassz bölcsen. Hogyan teheted meg ezt?

Lépj be a www.workornot.hu weboldalra, és a keresőmezőbe írd be annak a cégnek a nevét, ahová jelentkezel. A vállalat adatlapját kiválasztva láthatod, hogyan értékelik azt a munkavállalók. Mindenki írhat véleményt, és beleillesztheti azt, amit megfelelőnek tart. Te is megteheted! Már most segíts másoknak megtalálni az álmaik munkáját, és írd le, hogyan látod a munkaadódat a Work or Not oldalon. Tudják meg, hol van jó!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com