Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe
Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról

Egy tökéletes építőanyag, a szendvicspanel

Napjainkban előnyben részesítjük azokat az építőanyagokat, amelyek gyors kivitelezést tesznek lehetővé, energiatakarékosak, költséghatékonyak, továbbá tartós eredményt garantálnak, így a szendvicspanelek nagy jövő előtt állnak.

 

A többrétegű építőelemek megfelelő statikai ellenállással rendelkeznek, így tökéletes megoldást kínálnak könnyűszerkezetes épületek falainak és tetőinek burkolására, hőszigetelésére. Funkcionálisan és esztétikailag is megfelelnek korunk építőanyagokkal szemben támasztott követelményeinek. Ismerje meg az egyik legkorszerűbb technológiai újítást, és alkalmazási területeit!

 

Mi a szendvicspanel, és milyen előnyei vannak?

 

Az építészet legnagyobb kihívásai a gyorsaság, a gazdaságosság és az energiahatékonyság, ugyanis az építtetők minél előbb szeretnék birtokba venni az épületet, amelynek üzemeltetése terén elvárás, hogy minél kevesebbe kerüljön. A Betolemez kínálatában elérhető szendvicspanel mindkét feltételnek megfelel, de még többet is nyújt.

 

Segítségével jelentősen felgyorsítható a kivitelezés, továbbá az épület a hő- és hangszigetelés szempontjából, valamint esztétikailag és funkcionálisan is megfeleltethető az igényeknek. Kis súlyú, kompakt méretű önhordó szerkezetek, így nem igényelnek saját alapozást, csak fogadó vázszerkezetet.

 

A legújabb technológiák felhasználásával kifejlesztett szendvicspanelek segítségével épített épületek hosszú élettartamúak, továbbá igény szerint könnyen átalakíthatóak és bővíthetőek.

 

Milyen típusai közül választhatunk?

 

Az építőelem elnevezése a szerkezetére utal, 2 enyhén hullámosított acéllemez közé a réseket kitöltő anyag kerül. Az acéllemezek bevonata is különböző lehet – horganyzott vagy festett – attól függően, hogy milyen védelemre van szükség az adott épület esetében.

 

Léteznek tető és a fal szendvicspanelek, amelyek szigeteléséhez, béleléséhez 3-féle anyagot használnak: PUR-t, PIR-t és ásványgyapotot. A szigetelés vastagsága az igényektől függően 30-250 mm lehet.

 

A PUR hab töltetű szendvicspanel kiváló hőszigetelő képességgel rendelkezik, azonban tűzvédelmi szempontból kevésbé jó választás. A PIR hab szintén polimer alapú szigetelőanyag, de erősebb tűzálló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a PUR hab, ezért olyan helyeken használható, ahol a tűzvédelem kiemelt fontosságú. 

 

Az ásványgyapot-szigeteléssel ellátott szendvicspanelek tűzállóak, továbbá akusztikai szempontból a legjobb választásnak bizonyulnak. 

 

Hol alkalmaznak szendvicspaneleket?

 

A különféle típusú paneleket elsősorban mezőgazdasági és ipari létesítmények, raktárak, logisztikai és kereskedelmi épületek, hűtőházak gazdaságos kivitelezésére használják, de készülhetnek ezzel a technológiával télikertek, kerti tárolók, garázsok vagy akár mobil- és lakóházak is.

 

Amennyiben gyors kivitelezést lehetővé tevő, gazdaságos, energiatakarékos, hőhídmentes, strapabíró és tartós megoldást keres különböző épületek fal- vagy tetőszerkezetének kialakítására, ajánljuk figyelmébe a szendvicspaneleket.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com