Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról

Az öltönyviselés szabályairól bővebben

Bár a férfiak többsége nem igazán szeret öltönyt viselni, de mindannyiuk életében eljön az a pont, hogy bizony muszáj, mert valamilyen oknál fogva a munkájuk vagy a társasági életük megkívánja ezt a fajta eleganciát. 

Amikor pedig elérkezik ez az idő, bizonytalanul és kellemetlenül érezhetik magukat a Lord Men’s Fashionnél megvásárolt öltönyben. Ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünkben részletesebben is átbeszéljük a legfontosabb öltönyviselési szabályokat.

Kezdjük talán az egyik legalapvetőbbel: mit kell gombolni, és mit nem!

Nos, egy klasszikus öltöny általában két vagy három részből áll, ami nem más, mint a nadrág, a zakó és esetleg a mellény. Hogy a zakó hogyan kerül kigombolásra, leginkább az határozza meg, hogy kettő- vagy háromrészes szettről beszélünk, egy- vagy kétsoros, egy-, két- vagy háromgombos a felső viselet, illetve nyakkendővel tervezzük-e felvenni vagy anélkül. 

Abban az esetben, ha egy kétgombos zakóról van szó, nem nagyon vannak különféle variációs lehetőségek: a felsőt be kell gombolni, az alsót pedig kigombolva kell hagyni. A háromgombos zakó begombolása annyiban különbözik, hogy a középsőt be kell gombolni, a legfelső gomb esetében pedig az ízlésünkön múlik, hogy be- vagy kigombolva szeretnénk viselni. A kigombolt verzió talán annyiban jobb, hogy jobban érvényesül a felsőtest férfias V-vonala. Az alsó viszont ugyanúgy szabadon marad.

Ami pedig a négygombos zakót illeti, szabadon marad az alsó, begombolva marad a következő kettő, a felsőnél pedig választhatunk, hogyan kényelmesebb számunkra. Egy biztos, ha leülünk, akkor a zakót teljesen ki kell gombolni, különben feszengeni fogunk benne. Felálláskor pedig természetesen vissza kell gombolni.

A mellény gombolása

A mellény gombolása majdnem hasonló a zakóéhoz. Az alsó gombnak ugyanúgy szabadon kell maradnia, a leüléskor, illetve a felálláskor viszont nem kell variálni, csupán arra kell ügyelni, hogy ha nyakkendőt is viselünk, akkor az alsó gombon kívül mindent be kell gombolni. Ellenkező esetben viszont a felső gombot is nyugodtan szabadon hagyhatjuk. 

Zakó és mellény együttes viselése esetén, arra is van lehetőségünk, hogy a zakót teljesen kigombolatlanul hagyjuk. Ha pedig csak mellényt veszünk fel, akkor a gombolására a fenti szabályok érvényesek. Persze, ha egy lezserebb darabról van szó, akkor azt akár kigombolatlanul is viselheti. 

Az ing gombolására is kitérnénk kicsit

Az ing gombolása lényegében ugyanaz, mint a mellényé, vagyis, ha nem veszünk hozzá nyakkendőt, akkor a felső gomb maradhat szabadon, nyakkendővel együtt viszont mindent be kell gombolni, máskülönben úgy fog állni rajtunk az ing, mintha egy számmal kisebb lenne a szükségesnél.

Extra tanács befejezésképpen

Miután megrendeltük az öltönyünket, mindenképpen távolítsuk el a zakó ujján a márkajelzést, hátsó sliccek levarrását fércelő öltéssel, illetve a vállvarrás fércelését, a zsebeket pedig bontsa ki, amennyiben használni kívánjuk azokat!


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com