Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot
Donald Trump szerint Ukrajna „gyakorlatilag” beleegyezett egy 500 milliárd dolláros üzletbe, hamarosan találkozhatnak Volodimir Zelenszkijjel
Trump sokkoló kijelentést tett: Ukrajna lehet, hogy egyszer Oroszország lesz

Automatizálják a behívók kézbesítését Ukrajnában

Ukrajnában a védelmi minisztérium azon dolgozik, hogy automatizálja a katonai behívók kézbesítésének folyamatát. A behívókat az Oberih nyilvántartásban lehet majd előállítani és a területi toborzóközpont vezetőjének elektronikus aláírásával hitelesíteni – közölte Oleh Beresztovij, az ukrán védelmi minisztérium információs-technológiai főosztályának vezetője.

Jelenleg a behívókat kézzel írják meg, nyomtatják ki, majd a toborzóközpont vezetője aláírja és lepecsételi őket. A jövőben azonban ez a folyamat teljesen automatizált lesz. Az új rendszerrel a behívókat az Oberih nyilvántartásban fogják generálni, és elektronikus aláírással hitelesítik. Ez lehetővé teszi, hogy a behívókat ne kelljen kinyomtatni a központban, hanem közvetlenül a központi nyomtatóba kerüljenek, ahonnan az Ukrposta kézbesíti azokat a címzetteknek.

A behívók hitelességét a Rezerv+ alkalmazáson keresztül lehet majd ellenőrizni. Az alkalmazásban elérhető lesz egy QR-kód beolvasó, amely lehetővé teszi, hogy azonnal meggyőződjünk arról, hogy a behívót valóban a toborzóközpont vezetője írta-e alá, és hogy a dokumentum törvényes-e.

„Amikor elektronikus aláírással látják el a behívót, nem lesz semmilyen kézzel írott aláírás, így biztos lehet benne, hogy valódi dokumentumot kapott, és nem hamisítványt”

– magyarázta Beresztovij.

Beresztovij azt is elmondta, hogy a tárca a behívók mellett automatikus felmentéseket is tervezi bevezetni. Az új rendszer célja, hogy a felmentések automatikusan megújuljanak azok számára, akik jogosultak rá, mint például a diákok, nagycsaládosok vagy a fogyatékkal élők. Így ezeknek az embereknek nem kellene folyamatosan orvosi vizsgálatokon átesniük és igazolniuk állapotukat.

Forrás: KISZÓ/KH


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com