Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Két év után ismét összeülhet a NATO-Oroszország Tanács

Két héten belül ismét sor kerülhet az utoljára 2014-ben ülésezett NATO-Oroszország Tanács nagyköveti szintű tanácskozására – közölte pénteken Jens Stoltenberg NATO-főtitkár. Az ukrajnai konfliktusról, és a minszki megállapodások teljes körű végrehajtásának szükségességéról lesz szó.

„Az Oroszországgal történt konzultációkat követően megállapodtunk a NATO-Oroszország Tanács nagyköveti szintű üléséről. Ezt a találkozót két héten belül megtartjuk a NATO brüsszeli főhadiszállásán”

– derült ki Stoltenberg közleményéből.

Az észak-atlanti szövetség a tanácskozáson meg akarja majd vitatni az ukrajnai konfliktust, és a minszki megállapodások teljes körű végrehajtásának szükségességét – hangsúlyozta a főtitkár. A napirenden szerepel majd az ukrajnai mellett az afganisztáni konfliktus és a terrorizmus elleni harc, illetve a felek megvitatják a katonai tevékenységek átláthatóságát és kockázatcsökkentését is.

Stoltenberg elmondta, hogy a tanácskozásra az „Oroszországgal folytatott politikai párbeszéd” fenntartása keretében kerül sor, ugyanakkor meggyőződése szerint az észak-atlanti szövetség nem hajlandó

„visszatérni a Moszkvával folytatandó együttműködéshez, mint ha mi sem történt volna, amíg Oroszország nem kezdi el betartani a nemzetközi szabályokat”.

A NATO befagyasztott minden gyakorlati együttműködést Moszkvával 2014 áprilisát követően, amikor Oroszország magához csatolta a Krímet.

A NATO-Oroszország Tanácsot 2002-ben hozták létre az egykori hidegháborús ellenségek közötti bizalomépítés érdekében. Utoljára nagyköveti szinten a testület 2014 júniusában ülésezett, azóta a párbeszédet befagyasztották.

A Nyugat azzal vádolja Moszkvát, hogy a Krím félszigetet a nemzetközi jog megsértésével csatolta el, illetve hogy Oroszország lázadó erőket támogat Kelet-Ukrajnában – írta az MTI.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com