Nizzai terrortámadás – Németországban megerősítették a mélységi határellenőrzést a francia határ térségében

Németországban a nizzai terrortámadás miatt megerősítették a mélységi ellenőrzést a Franciaországgal közös határ térségében – jelentették be pénteken Berlinben.

A belügyminisztérium szóvivője, Tobias Plate a határellenőrzés visszaállításáról szóló hírügynökségi jelentéseket cáfolva elmondta, hogy nem a határon, hanem a határ térségében végzett ellenőrzés megerősítését rendelték el a támadás miatt.

A francia hatóságokkal egyeztetve hozott intézkedés egyik célja annak megakadályozása, hogy a támadó vagy támadók esetleges társai Németországba menekülhessenek – mondta a szóvivő. Hangsúlyozta, hogy terrorcselekmény esetén mindig így járnak el, a nizzai támadással kapcsolatban pedig a német hatóságoknak nincsenek közelebbi információik, így arra utaló adataik sem, hogy a merényletnek lehetnének németországi vonatkozásai.

A terrorfenyegetettség a nizzai támadás után Németországban „alapvetően változatlan”, azaz továbbra is magas. Az ország változatlanul az iszlamista terror „célkeresztjében” van – húzta alá a szóvivő.
Elmondta, hogy ugyancsak az ilyen esetekben szokásos módon áttekintik és szükség esetén a változó körülményekhez igazítják a terrorcselekmény elkövetésére hajlamosnak tartott közveszélyes személyek ellenőrzése, megfigyelése ügyében hozott intézkedéseket.

Ezen személyek aktuális számáról későbbre ígért tájékoztatást. A szövetségi bűnügyi hivatal (BKA) legutóbbi, júniusi adatai szerint a németországi radikális iszlamista körök 501 tagját tartják nyilván terrorveszélyes személyként, közülük 253 ember tartózkodik az országban, 79-en őrizetben vannak.
A párizsi, brüsszeli, isztambuli merényletek és most a nizzai támadás is rámutat azokra a lehetséges „forgatókönyvekre”, amelyek németországi megvalósulására régóta figyelmeztetnek a hatóságok. Ilyen a néhány főből álló csoportok által több helyszínen és sorozatban, rövid időközönként elkövetett támadások forgatókönyve és a „jelképes értékkel rendelkező, puha célpontok elleni, sok áldozattal járó brutális támadás” formája – fejtette ki Tobias Plate a kormányszóvivői tájékoztatón.

Elmondta, hogy Thomas de Maiziere belügyminiszter utasítására a gyász jeleként félárbocra engedik a zászlókat az állami intézményeknél.

Nizzában legalább 84 ember halt meg a péntekre virradóra elkövetett gázolásos merényletben. A Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB) regionális közszolgálati médiatársaság értesülése szerint köztük van egy berlini gimnazista csoport három tagja, két diáklány és egy tanárnő.

mti


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com