Több mint ezer állami alkalmazott nem tért vissza munkahelyére annak ellenére, hogy a kormány arról döntött a puccskísérlet után, hogy felfüggeszti a több mint hárommillió közalkalmazott éves szabadságát.
A török miniszterelnök azt mondta, minden köztisztviselőt elbocsátanak, aki bármilyen módon köthető a puccskísérlet kitervelésével megvádolt Fethullah Gülen emigráns hitszónokhoz és az általa kiépített „árnyékállamhoz”.
A miniszterelnök-helyettes csütörtökön azt ígérte, hogy a kormány a rendkívüli állapot közepette nem fog kijárási tilalmat bevezetni, vagy kínvallatásokat alkalmazni. Az intézkedésre azért van szükség, hogy gyorsan cselekedjenek a puccskísérlet elkövetőivel szemben – jelentette ki Mehmet Simsek. Szerinte a jogállamiság nem szenved csorbát, a mostani rendkívüli állapot különbözni fog a korábbi évtizedek példáitól.
Simsek azt is mondta, lehetőség lesz a bírósági felülvizsgálatra, akiket bűnösnek találnak, azok megtámadhatják a törvényszék döntését.
A múlt pénteki puccskísérlet óta 58 881 közalkalmazottat távolítottak el, de a miniszterelnök-helyettes szerint ez nem veszélyezteti a több milliós állami szféra működését – írta az MTI.
- Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
- Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!
- Kit lehet mozgósítani az elítéltek közül?
- ISW: Előrenyomultak az ukrán csapatok a kurszki régióban
- Zelenszkij személyesen próbál intézkedni az amerikai béketerv kapcsán – Sok minden forog kockán
- A Cseh Köztársaság meghosszabbította az ukránok ideiglenes védelmét, de pontosítással
- Jermak telefonon egyeztetett Trump ukrajnai különmegbízottjával
- Orosz légitámadás ölt meg három embert Ukrajnában
- Moszkva szerint heteken belül találkozhat Donald Trump és Vlagyimir Putyin
- Ismét rendkívüli áramszünetek vannak több ukrán régióban
- További háborús hírek