Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

A szomszédos országokban szavazhatnak majd az Ukrajnában élő oroszok

Az Ukrajnában élő orosz állampolgárok számára „mindenesetre” megszervezték, hogy az Ukrajnával határos államokban voksolhassanak a szeptember 18-i parlamenti választások idején, miután Kijev megtagadta, hogy ezt az Ukrajnában működő diplomáciai képviseleteiken tehessék meg – jelentette ki Ella Pamfilova, az orosz Központi Választási Bizottság elnöke.

A RIA Novosztyi hírügynökségnek nyilatkozva Pamfilova reményét fejezte ki, hogy az ukrán kormány megváltoztatja álláspontját, mert szerinte a kialakult helyzet „a legváratlanabb módon, bumerángként üthet vissza Ukrajnára”.

„Mindenesetre választási körzeteket szerveztünk az Ukrajnával szomszédos országokban, az ő beleegyezésükkel”

– mondta.
Az ukrán külügyminisztérium szombaton közölte: nem tartja lehetségesnek az orosz Állami Dumába történő választások lebonyolítását az orosz külképviseletek helyiségeiben. A diplomáciai tárca azzal indokolta az álláspontját, hogy Moszkva Kijev tiltakozása ellenére az annektált Krím félsziget lakossága körében is megtartja a szavazást.

„Ukrajna külügyminisztériuma határozottan tiltakozott a megszálló államnál amiatt, hogy az ideiglenesen megszállt területeken választásokat szándékozik rendezni, mert ez ellentétes a nemzetközi joggal és Oroszország vállalt nemzetközi kötelezettségeinek megszegését jelenti”

– közölte Kijevben a tárca szóvivője.
Jan Petersen, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Irodája (ODIHR) oroszországi missziójának vezetője az Izvesztyija című lapnak nyilatkozva közölte: az iroda nem küld megfigyelőket a Krímbe a vasárnapi orosz parlamenti választások alkalmából.
A hétfői lapszámban megjelent interjújában Petersen elmondta, hogy az ODIHR megfigyelői Oroszország minden régiójában jelen lesznek, de mivel „az EBESZ munkája a tagországok konszenzusán alapul, a Krím nem része a megfigyelésünknek”.

„Jelentésünkben semmi sem szerepel majd a félszigetről”

– jelentette ki arra a kérdésre válaszolva, hogy a misszió elismeri-e a krími választások eredményét.

Oroszországban vasárnap választják meg az Állami Duma (a szövetségi parlament alsóháza) 450 képviselőjét, a ház tagjainak felét egyéni körzetben, a másik felét pedig országos pártlistáról. Az előrejelzések szerint mind az egyéni, mind a listás eredmények alapján a kormányzó Egységes Oroszország marad a törvényhozás meghatározó frakciója. A választásokra 14 párt állított országos listát.

A Krímet és az Ukrajnában különleges státusú Szevasztopolt Oroszország 2014 márciusában foglalta el, és a még ugyanabban a hónapban megtartott helyi népszavazás nyomán „integrálta” is a területet. A félsziget elcsatolását csak Fehéroroszország, Afganisztán, Kuba, Észak-Korea, Nicaragua, Szíria és Venezuela ismerte el.

mti

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com