Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Magyarország illegálisan szállíthatott nukleáris hulladékot Oroszországba – az ukrajnai háború alatt

Jogsértő módon szállíttathatta ki az Orbán-kormány a 2003-as paksi üzemzavarban megsérült fűtőelemeket Oroszországba, az Európai Bizottság – emiatt indított vizsgálata a kötelezettségszegési eljárás megindítását megelőző pilot fázisban van – írta meg a Népszabadság az új fejleményt, ami a paksi bővítés engedélyezésére is hatással lehet.

Nem volt kizárható a spontán láncreakció lehetősége

– állapította meg a fideszes vezetésű parlamenti vizsgálóbizottságnak a jelentésében, mely a 2003-as paksi üzemzavart elemezte, de a felelősséggel kapcsolatos adatok azóta sem közismertek. A létesítmény akkor igazgatója; Kocsis István mindenesetre szakértelmével segítette az Orbán-Putyin megállapodást a paksi bővítésről. Magyarország 2014 nyarán vasúton kijuttatta a részleges kiégett fűtőanyagot a háborúban álló Ukrajnán keresztül Oroszországba – számol be lap.

A kiszállításról 2010-ben állapodott meg a magyar kormány Oroszországgal, az írásbeli szerződést az Euratom Ellátási Ügynökség (ESA) ellenjegyezte. Az orosz–magyar egyezményt a szállítás előtt, 2013-ban módosították, de erről az Orbán-kabinet nem értesítette az Eurato­mot, a kiszállítás ezzel együtt megtörtént. Ez az eljárás azonban illegális lehet.

Az Európai Bizottság közölte, hogy a kötelezettségszegési eljárást megelőző vizsgálat zajlik az ügyben, és intenzív párbeszédet folytat a magyar hatóságokkal a hiányzó adatok megszerzése érdekében. A lap brüsszeli forrásai szerint abban nincsen nézeteltérés, hogy a magyar kormány uniós jogot sértett, a háttéregyeztetések arról folynak, hogy mi legyen ennek a következménye és

mi legyen – a jelek szerint illegálisan – kijuttatott fűtőanyaggal?

A magyar illetékesek hanyagsága mindenesetre kockázatot jelenthet a Paks II.- néven elhíresült beruházásra nézve is. Elvégre nem tudni, hogy ezek után hova kerül majd a keletkező nukleáris hulladék.

Forrás_Alfahir

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com