Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!
Kit lehet mozgósítani az elítéltek közül?

A segélyszervezetek szerint riasztó az EU-török megállapodás mérlege

Közel egy évvel az Európai Unió és Törökország közti menekültügyi megállapodás hatálybalépését követően, pénteken kiadott jelentésükben nemzetközi segélyszervezetek arra figyelmeztettek, hogy az eddigi mérleg riasztó, az egyezmény szerintük „jelentős szenvedést okoz az embereknek”.

A tavaly márciusban kötött, a migrációs hullám feltartóztatását célzó EU-török megállapodást nem szabad alapul venni más országokkal kötendő hasonló egyezményekhez – állapította meg az Oxfam, a Nemzetközi Mentőbizottság (IRC), és Norvég Menekülttanács (NRC) közös jelentése, amelynek elkészítéséhez az égei-tengeri görög szigeteken jogászokat és illegális bevándorlókat is megkérdeztek.

A segélyszervezetek vizsgálódásai szerint a védelemre szoruló menekültek “elfogadhatatlan körülmények között élnek”, és nem gyakorolhatják igazságos menedékkérelmi eljáráshoz való jogukat. Az EU-török menekültügyi megállapodás központjában annak a kérdésnek az eldöntése szerepel, hogy az illegális bevándorlók visszaküldhetőek-e a görög szigetekről Törökországba, vagy sem – olvasható a dokumentumban. A segélyszervezetek szerint ugyanakkor a helyi hatóságok nem vizsgálják, hogy milyen egyéni okokból menekültek el az emberek, amire azonban feltétlenül szükség lenne ahhoz, hogy megakadályozzák a menekültek visszaküldését a számukra veszélyt jelentő térségekbe.

További bírálat érte a jelentésben azt, hogy a bevándorlóknak jogi segítség nélkül kell átesniük a bonyolult menedékkérelmi eljáráson. A segélyszervezetek a dokumentumban egyben megkérdőjelezték azoknak az alkalmazottaknak a szakértelmét, akiket az EU küldött a görög hatóságok tehermentesítésére a menedékkérelmek kivizsgálásában.

Panosz Navrozidisz, az IRC görögországi igazgatója “a különösen védelemre szoruló emberek életével való rulettjátékról” beszélt. Szerinte a menedékkérelmi eljárás “kilátástalan vállalkozás azok számára, akiknek a legégetőbb szükségük van védelemre és befogadásra Európában”.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com