Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél
Csak duma az orosz békülékenység: csak teljes ukrán megadással jöhet el a béke?
Újabb haladékot kaptak a korlátozottan alkalmas hadkötelesek
Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe

Mélyponton a dollár

Az amerikai valuta hétfőn annak nyomán változott, hogy Donald Trump amerikai elnök nem tudta keresztülvinni a kongresszuson az új egészségügyi törvényt a múlt héten, így felerősödtek az aggodalmak az ígért infrastrukturális beruházások kilátásait illetően.

A tavalyi választási kampányban Trump egyik legfontosabb ígérete az volt, hogy elnökként visszavonja a hivatalosan “megfizethető egészségügyi ellátásról szóló törvénynek” (Affordable Care Act) hívott, de a köznyelvben csak Obamacare-nek nevezett egészségügyi reformot és helyette új egészségbiztosítási törvényt vezettet be.

Miközben a kongresszus mindkét házát a Republikánus Párt uralja, a képviselőházban az elfogadáshoz szükséges többség híján nem is engedték szavazásra, hanem visszavonták az új törvény javaslatát pénteken. Nagy kudarc ez egy republikánus elnöknek, és fokozta a kételyeket az iránt, hogy Donald Trump képes lesz nagyszabású adócsökkentési és költségvetési élénkítési terveit valóra váltani.

A dollárindex – a dollár értékét a hat főbb valutából, az euróból, a jenből, az angol fontból, a kanadai dollárból, a svéd koronából és a svájci frankból álló kosárhoz viszonyító mutató – napi mélypontján 0,5 százalékos mínuszban, 99,038 ponton állt hétfőn.

Ilyen alacsony szintet legutóbb tavaly novemberben, a Trump váratlan győzelmével végző elnökválasztás után három nappal mértek. A hangulat gyors változását jól jelzi, hogy a dollár januárban volt a legerősebb. Akkor a dollárindex 104 pontra kúszott fel azokra a várakozásokra, hogy Trump elnöksége alatt erősebb lesz a gazdasági növekedés és felpörög az infláció az ígért gazdaságösztönző lépések eredményeként.

A dollár legnagyobb mértékben a jenhez képest gyengült, napi minimumán több mint 1 százalékos mínuszban, 110,12 jenen forgott, ami november 18. óta a leggyengébb árfolyam. Egy másik hagyományosan biztonságos menedéknek tekintett devizához, a svájci frankhoz képest négy és fél havi, míg az euróhoz képest három és fél havi mélypontra gyengült a dollár.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com