Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt
Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta
Svéd rendőrség: Mintegy tízen meghaltak a felnőttoktatási központnál történt lövöldözésben

Rakétavédelmi kísérletre készül Washington

Az észak-koreai rakétafenyegetésekre válaszul a Pentagon rakétavédelmi tesztet készül végrehajtani: azt próbálják ki, hogy az amerikai elfogó rakétarendszer képes-e leszedni egy interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM) – írja a Népszava.

A rakétavédelmi rendszer korábbi tesztjei során kisebb hatótávolságú rakéták megsemmisítésével kísérleteztek, 1999 óta 17 tesztet hajtottak végre, ezek közül 9 volt sikeres.

Ez lenne az első alkalom, hogy egy nagy hatótávolságú rakéta támadását szimulálnák. Utoljára 2014 júniusában hajtottak végre rakétavédelmi tesztet, a kísérlet akkor sikeres volt, az előző három alkalommal viszont a rendszer kudarcot vallott. Az amerikai Rakétavédelmi Ügynökség várhatóan kedden hajtja végre a kísérletet. A rakétavédelmi tesztet a Pentagon ahhoz hasonlította, amikor két lövedék összetalálkozik a levegőben. A földről indított elfogó rakéta az ütközés erejével semmisíti meg – valahol félúton – az Egyesült Államok felé irányított ellenséges rakétát.

E rendszerrel a Ronald Reagan elnök idejében, még 1983-ban kezdeményezett csillagháborús program jóval szerényebb változatát valósították meg. Az amerikai szisztéma 2004 óta üzemképes, jelenleg 32 elfogó rakéta áll silókban az alaszkai Fort Greely légibázison és négy rakéta Los Angelestől északra, a Vandenberg légitámaszponton. Az AP hírügynökség jelentése szerint év végére a Pentagon további nyolc elfogó rakétát helyez készültségbe.

Észak-Korea legutóbb hétfőn hajtott végre rakétakísérletet, amikor Japán irányába lőttek ki egy rövid hatótávolságú, SCUD-rakétát. A tokiói kabinet ellenlépéseket helyezett kilátásba.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com