Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Mától Magyarország a V4 soros elnöke

VARSÓ | A visegrádi csoport (V4) hétfői varsói csúcstalálkozóján Beata Szydlo lengyel kormányfő átadja a csoport soros elnökségét Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek, ezt megelőzően pedig a térség kormányfői a Benelux-államok vezetőivel tárgyalnak a brexit következményeiről, a migrációs válságról, valamint a közös uniós védelmi politikáról is.

A soros elnökség átadási ceremóniája hétfő délután a varsói Király Várban lesz, miután a V4-országok, Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia miniszterelnökei értékelik az elmúlt év során megvalósított kezdeményezéseket.
Ezt megelőzően a visegrádi vezető politikusok a Benelux-államok, Belgium, Hollandia és Luxemburg kormányfőivel egyeztetnek. A két regionális csoport csúcstalálkozója „magasabb politikai szintre emeli az eddig a külügyminiszteri szinten ápolt kapcsolatokat” – mondta a PAP lengyel hírügynökségnek Rafal Bochenek lengyel kormányszóvivő.

A bővített formátumú munkamegbeszélésen az Európai Unió jövőjéről, a folyamatban lévő brit kilépésnek (brexit) erre gyakorolt hatásáról tárgyalnak, napirenden szerepelnek a közös uniós piac kérdései, az EU biztonsági és védelempolitikája, a migrációs válság kezelése – számolt be Bochenek.
A V4- és a Benelux-országoknak az EU-ban betöltött szerepét illetően Konrad Szymanski uniós ügyekért felelős lengyel külügyminiszter-helyettes pénteken a PAP-nak nyilatkozva úgy értékelte: egyre nagyobb súlyuk van a regionális országcsoportoknak, aminek „fő oka az, hogy növekedik a kormányfők szerepe az uniós politika alakításában”.

Hangsúlyozta azt is: a V4-en belüli intenzív együttműködés „nem helyettesíti, hanem megerősíti az EU-t”.
A Benelux-országok és a visegrádi négyek hasonló állásponton vannak egyebek mellett az EU és a NATO együttműködését illetően, az uniós védelmi politika szerepének megerősítésével összefüggésben, hasonló a hozzáállásuk a brit kilépési tárgyalásokhoz is – magyarázta Szymanski. A lengyel külügyminiszter-helyettes szerint a varsói csúcstalálkozó azért fontos, mert „a nézeteltérések esetében a politikai párbeszéd a legjobb megoldás”.
A V4 és a Benelux-államok egyeztetése a kiterjesztett visegrádi együttműködés (V4+) egyik formátuma, külügyminiszteri szinten 2012-től vált rendszeressé.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com