Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt

NATO-főtitkár: a nézetkülönbségek ellenére fontos a párbeszéd Oroszországgal

Az alapvető nézetkülönbségek dacára fontos a párbeszéd a NATO és Oroszország között, a feszültséggel terhes időkben is nyitva kell tartani a kommunikációs csatornákat – jelentette ki Jens Stoltenberg, a katonai szervezet főtitkára a NATO-Oroszország Tanács csütörtöki ülése után.

Az észak-atlanti szövetség főtitkára brüsszeli sajtótájékoztatóján közölte: „őszinte és hasznos” megbeszélést folytattak, amelynek az ukrajnai és az afganisztáni helyzet, illetve a katonai tevékenységek átláthatósága és kockázatcsökkentése volt a középpontjában.
Stoltenberg kiemelte, a mostani ülésen sem sikerült közelíteni a nyugati és az orosz álláspontot Ukrajnával kapcsolatban. Mint mondta, a válság békés rendezése érdekében megkötött minszki megállapodások jelentik a megoldás legjobb esélyét, ezért annak rendelkezéseit mielőbb teljes körűen végre kell hajtani.

Az afganisztáni konfliktusról szólva hangsúlyozta, az ország biztonsági helyzete továbbra is kihívást jelent, ami kihatással van a régió biztonságára is, ezért a feleknek közös érdeke egy szabad, biztonságos és demokratikus Afganisztán megteremtése. A főtitkár emellett elmondta, hogy a NATO és Oroszország közötti rendszeres egyeztetések segítenek mérsékelni a kockázatát a félreértéseknek és a feszültség éleződésének, a párbeszéd ezért folytatódni fog a nemzetközi béke és a biztonság megőrzése érdekében.

Miközben a Nyugat és Oroszország továbbra is szemben állnak egymással Ukrajnát és több más kérdést illetően, az ismételt találkozók egyes szakemberek szerint azt jelenthetik, hogy a felek hajlandóságot mutatnak a viszony javítására.
A nyugati országok azzal vádolják Moszkvát, hogy a Krím félszigetet a nemzetközi jog megsértésével csatolta el Ukrajnától, valamint hogy Oroszország szeparatista erőket támogat Kelet-Ukrajnában.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com