Szaúd-Arábia a világ egyik leggazdagabb országa, amit nem sajnálnak olykor látványosan a világ elé tárni. Az arab ország uralkodója 1500 fős kísérettel érkezett Moszkvába, két luxushotelt teljes egészében lefoglaltak. A tárgyaló felek – többek között – célként tűzték ki az olajpiac stabilizálását.
Szaúd-Arábia és Oroszország történelmi tárgyalásokat folytat egymással. Moszkvába nem csak az arab állam miniszterei, hanem személyesen, a 81 éves Szalmán király is ellátogatott, ami azért nem gyakran esik meg.
A szaúdi király küldöttsége hatalmas, a Bloomberg szerint
1500 ember tartott az uralkodóval az orosz fővárosba.
Természetesen ennyi embernek szállás is kell, így a vendégek teljes egészében lefoglaltak két luxushotelt, a Ritz Carltont és a Four Seasonst. A küldöttség miatt a hotelben állandó jelleggel lakókat elköltöztették, és az erre az időszakra vonatkozó korábbi foglalásokat törölték.
A látogatás rögtön egy bakival indult, ugyanis a moszkvai esőben a szaúdi király arany mozgólépcsője a repülőtéren elromlott, így néhány métert gyalog kellett megtennie az uralkodónak. A királynak nem sokáig kellett az orosz októberi környezetben tartózkodnia, sőt a hoteleket is teljesen átalakították a küldöttség igényei szerint.
A négynapos tárgyalássorozat alatt egy repülő naponta fordul és
800 kilogramm élelmet hoz Rijádból.
A hotel személyzetének néhány tagját is lecserélték saját emberekre, ez például azért fontos, hogy a király pont úgy kapja meg a kávéját, ahogy szereti. Az uralkodó saját bútorok is hozatott a lakosztályába. Szakértők szerint csak a két hotel lefoglalása 3 millió dollárjába kerül Szaúd-Arábiában.
A két állam több témakörben is tárgyal, gazdasági szempontból az olajpiaci együttműködés a legfontosabb.Csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz elnök és Szalmán bin Abdel-Azíz szaúdi uralkodó a Kremlben ült le tárgyalni. Itt kijelentették, hogy Oroszország és Szaúd-Arábia folytatja az együttműködést a világ olajpiacainak stabilizálása érdekében. Hálid al-Falih szaúdi energiaügyi miniszter az orosz hivatali partnerével, Alekszandr Novakkal folytatott megbeszélése után hangot adott meggyőződésének,amely szerint az olajpiac jövőre a kereslet növekedése,valamint az árstabilizáló orosz-szaúdi együttműködés miatt képes lesz megbirkózni az amerikai palaolaj-szállítmányokkal.
Novak szerint Oroszország támogatja, hogy más országok is csatlakozzanak a megállapodásoz, és hogy az OPEC-en kívüli államok szükség esetén készek továbbra is visszatartani az olajkitermelés ütemét.
A szaúdi Közberuházási Alap 2015-ben közölte, hogy öt év alatt 10 milliárd dollárt tervez befektetni az orosz gazdaságba, aminek eddig csak a töredéke valósult meg.
- Japán ígéretet tett az Oroszországgal 80 éve fennálló területi vita rendezésére
- Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
- Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!
- Kit lehet mozgósítani az elítéltek közül?
- ISW: Előrenyomultak az ukrán csapatok a kurszki régióban
- Zelenszkij személyesen próbál intézkedni az amerikai béketerv kapcsán – Sok minden forog kockán
- A Cseh Köztársaság meghosszabbította az ukránok ideiglenes védelmét, de pontosítással
- Jermak telefonon egyeztetett Trump ukrajnai különmegbízottjával
- Orosz légitámadás ölt meg három embert Ukrajnában
- Moszkva szerint heteken belül találkozhat Donald Trump és Vlagyimir Putyin
- További háborús hírek