Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról

Az oroszok szerint katasztrofális következményei lehetnek, ha Grúzia csatlakozik a NATO-hoz

Dmitrij Medvegyev, orosz miniszterelnök szerint katasztrofális következményei lehetnek annak, ha Grúzia a NATO tagállamává válik.

Grúzia belépése a NATO-ba „szörnyű konfliktust provokálhat ki, nem világos, miért lenne erre szükség” – idézte Medvegyev rádióinterjúját a TASZSZ orosz hírügynökség. Az orosz kormányfő hangot adott véleményének, miszerint a „Grúzia és Dél-Oszétia közötti konfliktust” 2008-ban „meg lehetett volna előzni”, mert „nem volt elkerülhetetlen”.

Medvegyev arra reagált, hogy Jens Stoltenberg NATO-főtitkár július 12-én megerősítette az atlanti szövetség szándékát Grúzia felvételére. Stoltenberg a belépés lehetséges dátumát nem nevezte meg.

A NATO vezetői a 2008 áprilisában megtartott bukaresti csúcstalálkozón kilátásba helyezték, hogy idővel Ukrajna és Grúzia a NATO tagja lesz. Vlagyimir Putyin orosz elnök közölte, hogy Moszkva „rendkívül negatív módon” viszonyulna az ukrán és a grúziai NATO-tagsághoz.

A grúziai-orosz, avagy a dél-oszétiai háború 2008. augusztus 7-én tört ki, amikor Moszkva katonai erővel lépett fel Tbiliszi ellen, miután Grúzia megpróbálta fegyverrel visszahódítani a szakadár Dél-Oszétiát. Utóbbi a konfliktus nyomán, Grúzia egy másik szakadár területével, Abháziával együtt, önhatalmúlag kinyilvánította függetlenségét.

Ezt Oroszországon kívül alig néhány ország ismerte el. Mindkét régióban orosz katonai támaszpontok vannak, a világ legtöbb országa és az ENSZ is Grúzia részének tekinti ezeket a területeket.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com