Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng

Japán és Oroszország kölcsönösen katonai erejük növelésével vádolja egymást

Japán és Oroszország kölcsönösen katonai erejük növelésével vádolta egymást a csendes-óceáni térségben azon a találkozón, amelyet csütörtökön Tokióban tartottak a két ország védelmi- és külügyminisztereinek részvételével.

A tárgyaláson nem sikerült haladást elérni a Kuril-szigetek miatt a két ország között fennálló területi vita rendezésében. A Szovjetunió a világháború végnapjaiban, több mint 70 évvel ezelőtt foglalta el Japántól a négy Kuril-szigetet, japán szóhasználattal az Északi Területeket.

A területszerzést Tokió azóta sem fogadja el, ami miatt azóta sem jött létre békeszerződés az egykori hadviselő felek között. A csütörtöki tárgyalások után tartott közös sajtóértekezleten Ivaja Takesi japán védelmi miniszter bírálta és elfogadhatatlannak nevezte a szavai szerint növekvő orosz katonai jelenlétet a Kuril-szigeteken.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter viszont Oroszország aggodalmának adott hangot amiatt, hogy Japán az Aegis Ashore amerikai rakétavédelmi rendszer megvásárlására készül. A japán védelmi miniszter azt állította, hogy a rakétavédelmi rendszer nem fenyegeti Oroszország biztonságát, hanem Japán védelmének erősítését szolgálja.

A biztonságot a legjobban közös kezdeményezésekkel lehet garantálni – vélekedett Lavrov. „Egyetlen ország sem szavatolhatja saját biztonságát más országok biztonságának csökkentése révén” – mondta az orosz külügyminiszter.

Lavrov a TASZSZ orosz hírügynökségnek nyilatkozva arról beszélt, hogy Oroszországnak joga van katonai tevékenységet folytatni a szigeteken, „saját szuverén területén”, mert – mint fogalmazott – ezt a nemzetközi jog megengedi neki.

A tokiói találkozón tárgyaltak a vezető ipari országokat és Oroszországot magába foglaló G-20 csoport június végén Oszakában rendezendő csúcstalálkozójáról is, amelyen Vlagyimir Putyin orosz elnök és Abe Sindzó japán kormányfő kétoldalú megbeszélést is tart.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com