Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe
Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról

Ausztriában már legális az eutanázia

Ausztriában január 1-jével hatályba lépett egy új törvény, amely lehetővé teszi a halálos betegek számára az asszisztált öngyilkosságot, miután az ország parlamentje decemberben jóváhagyta azt – írta a Ma.hu.

Szombattól a 18. életévüket betöltött, „gyógyíthatatlan, halálos betegségben” vagy olyan súlyos, maradandó, legyengítő hatású betegségben szenvedőknek, amely „más módon nem hárítható el”, jogukban áll kérvényezni az asszisztált öngyilkosságot, amely szigorúan szabályozott folyamat lesz – számolt be a Ma.hu.

Ahhoz, hogy a betegek véget vethessenek életüknek, igazolniuk kell diagnózisukat és azt, hogy képesek „tévedéstől, ravaszságtól, megtévesztéstől, fizikai vagy pszichikai kényszertől és harmadik fél általi befolyástól mentes” döntéseket hozni. A kiskorúak vagy a mentális betegségben szenvedők nem tartoznak a törvény hatálya alá.

Miután a beteg két orvos jóváhagyását megkapta, akik közül az egyiknek palliatív orvosi képesítéssel kell rendelkeznie, 12 hetet – halálos betegség esetén két hetet – kell várnia, hogy átgondolja a döntését. Ezt követően értesítenie kell egy ügyvédet vagy közjegyzőt, hogy dokumentálja a folyamat minden szakaszát. A személynek ezután fel lehet írni a halálos gyógyszert.

Az Osztrák Gyógyszerészi Kamara összeállítja és naprakészen tartja majd azoknak a gyógyszertáraknak a listáját, ahol ilyen gyógyszereket adnak ki, de a visszaélések megelőzése érdekében a lista nem lesz nyilvános.

Wolfgang Mückstein osztrák egészségügyi miniszter korábban azt mondta, hogy a kormány legfontosabb célja „az önrendelkezéshez való alapvető jog biztosítása”, miközben minden szükséges óvintézkedést megtesz a lehetséges problémák elkerülése érdekében.

A törvényt azonban egyesek kritikával fogadták. Az erkölcsi szempontok mellett, amelyekkel kapcsolatban a katolikus egyház „komoly aggályokat” fogalmazott meg, más kritikusok szerint a 12 hetes „gondolkodási idő” túl rövid, és a betegek pszichiátriai értékelése nem elégséges. Másrészt egyesek aggodalmuknak adtak hangot amiatt, hogy a törvény túl bonyolulttá teszi az eljárást.

Az öngyilkossághoz való aktív segítségnyújtás továbbra is illegális Ausztriában. Az elkövetők akár öt év börtönbüntetésre is számíthatnak.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com